Reklama

Oszust wziął kredyt na znajomą. Policjanci znaleźli przy nim fałszywe dowody osobiste

Redakcja
Oszust zatrzymany w Katowicach. Na policję zgłosiła się znajoma mężczyzny, który wziął na jej nazwisko wysoki kredyt. Policjanci zatrzymali go w centrum Katowic.

Był poszukiwany listem gończym, bo już wcześniej został ukarany za oszustwa na 9 lat więzienia. Mimo to mężczyzna nadal miał oszukiwać. Policja w Katowicach zatrzymała oszusta po tym, jak zgłosiła się jedna z jego ofiar. Kobieta to dawna znajoma poszukiwanego mężczyzny. Zaufała mu i przekazała swój telefon do naprawy. Mężczyzna korzystając z aplikacji mobilnej wziął w jednym z banków kredyt na jej nazwisko. Kwota pożyczki to 47 tys. zł. Wcześniej 31-latek miał oszukiwać tę samą kobietę ponad 10 razy. Od lipca tego roku zarobił w ten sposób ponad 5 tys. zł.

Wiadomo też, że mężczyzna oszukiwał również w instytucjach finansowych. Podczas zatrzymania w centrum miasta policjanci znaleźli przy nim 9 podrobionych dowodów osobistych z danymi osób, które oszust znał osobiście. Na wniosek śledczych katowicki sąd aresztował 31-letniego mężczyznę na 3 miesiące.


Tagi:

Komentarze

  1. NDF 8 listopada, 2019 at 3:01 am - Reply

    Ręce opadają… zero wyobraźni.

Dodaj komentarz

*
*