Reklama

Ostatnie dni utrudnień obok Wesołego Miasteczka

Ł. K.
Remont torowiska przy skrzyżowaniu ul. Złotej i Chorzowskiej wkracza w ostatni etap. Za kilka dni kierowcy będą mogli korzystać ze skrzyżowania, a tramwaje z nowych torów. Jednak na otwarcie przystanku pasażerowie muszą jeszcze poczekać nawet kilka tygodni.

Otwarcie skrzyżowania dla samochodów ulic Chorzowskiej i Złotej zaplanowane było na połowę stycznia. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na realizację tych planów. – Cieszymy się, że wraz z końcem ferii skrzyżowanie to zostanie w pełni przywrócone do ruchu samochodowego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich. Ma to nastąpić dokładnie w sobotę, 28 stycznia. Robotnicy muszą do tego czasu dokończyć asfaltowanie nawierzchni.

Nieco dłużej potrwają utrudnienia dla pasażerów. Chociaż nowe tory zostały już ułożone, to konieczna jest jeszcze likwidacja rozjazdów technologicznych. Z tego powodu, po raz kolejny, tramwaje nie będą kursowały w weekend na odcinku między Rondem im. Gen. J. Ziętka a Stadionem Śląskim. Utrudnienia dotyczyły będą linii o numerach: 1, 6, 11, 19, 23, 33.

 

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa oznaczona jako T-6, która tymczasowo połączy przystanki Chorzów Stadion Śląski i Katowice Mickiewicza. Z kolei na trasie Katowice Zawodzie ZajezdniaChorzów Rynek kursowała będzie linia tramwajowa nr 46. Utrudnienia dla pasażerów mają się rozpocząć w sobotę (28 stycznia) o godzinie 5, a zakończyć w poniedziałek (30 stycznia) o godzinie 4. Pełny komunikat na temat kursowania poszczególnych linii jest dostępny TUTAJ.

Po zakończeniu głównych prac remontowych nadal będą trwały te okołotorowe i wykończeniowe m.in. przebudowane zostaną platformy przystankowe na przystanku Park Śląski Wesołe Miasteczko. Z tego powodu jeszcze przez ok. 3 tygodnie nie będą się na nim zatrzymywały tramwaje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*