Reklama

Osiedle Bażantowo coraz bardziej stawia na seniorów

Grzegorz Żądło
Enklawa Kryształowa to nazwa nowego kompleksu, który mieści się na os. Bażantowo w Kostuchnie. Cztery budynki w całości mają zostać przeznaczone dla seniorów. Trzeba od razu zaznaczyć, że dla tych, których będzie stać, żeby za metr kwadratowy zapłacić od 5 do 6 tys. zł.

W przeciwieństwie do działającego już na Bażantowie Senior Residence, który jest domem opieki o wysokim standardzie dla osób starszych, Enklawa Kryształowa to oferta dla tych, którzy mieszkanie chcą kupić na własność. Gdzie więc różnica w porównaniu z innymi deweloperskimi osiedlami? Podstawowe bonusy są dwa: możliwość wezwania pomocy przez całą dobę i części wspólne, jak ogród, salon i klub. Nie ma jednak nic za darmo. Przycisk do wzywania pomocy to koszt 190 zł miesięcznie. Z kolei korzystanie z sali klubowej kosztuje 120 zł miesięcznie. Utrzymanie mieszkania to z kolei wydatek 3 zł za m kw. kosztów eksploatacji + fundusz remontowy (jego wysokość ustali wspólnota, która dopiero powstanie) + media. Każde mieszkanie ma niezależne ogrzewanie gazowe.

Jak to ma działać w praktyce? Po naciśnięciu przycisku do wzywania pomocy, wysyłany jest sygnał do niezależnej firmy zewnętrznej. – Pracownik serwisu oddzwoni do lokatora i zapyta w jaki sposób może pomóc. W razie potrzeby, wezwana zostanie pomoc medyczna lub pomocy udzieli nasz personel na miejscu. Na parterze w recepcji cały czas ktoś będzie obecny – wyjaśnia Łukasz Rąba, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w Millenium Inwestycje. Dodaje, że to model, który został podpatrzony w Skandynawii i Niemczech.

W otwartym w poniedziałek pierwszym budynku kompleksu (choć cały czas trwają w nim jeszcze prace wykończeniowe) jest 26 mieszkań o powierzchni od 33 do 71 metrów. Dwa kolejne budynki (po 27 mieszkań) już się budują, a inwestor ma jeszcze działkę pod kolejny.

70% mieszkań w pierwszym budynku jest już sprzedanych. Co ciekawe, część kupili inwestorzy, którzy chcą je wynajmować. – Zaznaczamy jednak, że te mieszkania przeznaczone są dla osób starszych. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której osoby szukające ciszy i spokoju będą narażone np. na krzyk małych dzieci – tłumaczy Rąba.

Cały kompleks ma być gotowy w tym roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*