Reklama

Orlen przejmuje Dziennik Zachodni i inne gazety grupy Polska Press

For. Materiały prasowe PKN Orlen.

G. Ż.
PKN Orlen przejmuje niemieckiego wydawcę prasy Polska Press. Do tej grupy należy m.in. Dziennik Zachodni i 19 innych dzienników regionalnych w całym kraju.
Konsekwentnie poszerzamy obszary naszej działalności. Na bazie Sigma Bis zbudowaliśmy od podstaw profesjonalną agencję mediową, która sukcesywnie zdobywa nowych klientów, w tym komercyjnych. Przejęliśmy spółkę Ruch, co ułatwi nam wejście na rynek nowych punktów sprzedaży i rozwój usług e-commerce. Z kolei dostęp do 17,4 milionów użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press, skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy ORLEN, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data – mówi w oficjalnym komunikacie Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.
Jak podaje PKN Orlen, Polska Press osiągnęła w 2019 roku przychody na poziomie 398,4 mln zł. Do grupy należy 20 dzienników regionalnych i prawie 120 tygodników lokalnych oraz 500 witryn internetowych.
Jak uzasadnia swój ruch PKN Orlen? „Polska Press posiada bazę wiedzy na temat preferencji klientów, prowadzonych transakcji czy wartości koszyka w odniesieniu do grupy 60,07% użytkowników internetu w całej Polsce. Dzięki temu w ramach Grupy ORLEN możliwe będzie utworzenie nowych modeli biznesowych, które pozwolą na lepsze pokrycie geograficzne oraz dopasowanie oferty dla docelowej grupy klientów”.
Polska Press wydaje w Polsce m.in. Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazetę Krakowską, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Polska Metropolia Warszawska, Express Ilustrowany, Gazetę Krakowską, Dziennik Polski, Gazetę Lubuską, Gazetę Pomorską, Kurier Poranny, Gazetę Współczesną, Nową Trybunę Opolską, Echo Dnia, Gazetę Codzienną Nowiny, Głos Dziennik Pomorza, Express Bydgoski i Nowości Toruńskie.

Tagi:

Komentarze

 1. Marika 5 stycznia, 2021 at 8:55 pm - Reply

  W najgorszych myślach trudno byłoby sobie wyobrazić, że KOMUNA WRÓCI. Mało tego WRACA KOMUNA W WERSJI FORTE.

  • ketonal 5 stycznia, 2021 at 11:19 pm Reply

   Komuna to jest gdy Krystyna Janda szczepi się poza kolejnością bo ma znajomości. Do tego dyrektor TVNu wraz z partnerką (40 lat) i jeszcze 20 innych kolesiów dawnego układu.

   • Piotr 6 stycznia, 2021 at 5:47 pm Reply

    Ta? Znasz Pan definicje komuny czy bredzisz tak dal sportu?

    • ketonal 6 stycznia, 2021 at 10:27 pm Reply

     Definicję Marksa i Engelsa czy realia komuny?
     realia są takie że schabowy spod lady jest komuną tak samo jak szczepionka poza kolejką. Kto tego broni ten jest zwykłym komunistą.

 2. henry 11 grudnia, 2020 at 9:55 am - Reply

  Kłamstwo propagandy gebelsowej już w samej nazwie Polska Press, która nie była Polską prasą, a niemiecką. Podobnie jak Polski Bus był firmą niemiecką.
  Czwarta władza nie może podlegać niemieckiej rządowej propagandzie, bo wtedy tracimy niepodległość czwartej władzy.

  • Grzegorz Żądło 11 grudnia, 2020 at 10:19 am Reply

   A polskiej rządowej propagandzie już może podlegać?

   • kokogut 14 grudnia, 2020 at 7:13 pm Reply

    może podlegać nawet propagandzie katowice24, bo służy wtedy dobru wspólnemu polskiemu tylko różnie rozumianemu, a nie ukrytym niemieckim interesom realizwanym przez Angelę Merkel za pośrednictwem Axel Springer, Bauer, czyli „Polska” Press.

    • Piotr 6 stycznia, 2021 at 5:48 pm Reply

     Weź pigułkę.

 3. Luk 8 grudnia, 2020 at 8:42 am - Reply

  Brawo Orlen swietna decyzja !!!!

  • Piotr 8 grudnia, 2020 at 8:56 pm Reply

   LOL oszołomom mało TVP.

Dodaj komentarz

*
*