Reklama

Opiekunowie zwierząt poszukiwani. Trwa rekrutacja do nowego Egzotarium

Źródło: Ogród Botaniczno Zoologiczny EgzotariumSosnowiec

Redakcja
Budowa Egzotarium w Sosnowcu jest w toku, ale już teraz miasto przygotowuje się do otwarcia. Potrzeba będzie nowych rąk do pracy. Trwa rekrutacja osób, które zajmą się zwierzętami.

Gady, ryby, płazy w nowym sosnowieckim Egzotarium potrzebują nowych opiekunów. Budowa nowego obiektu w miejscu dawnego Egzotarium przy ul. Piłsudskiego rozpoczęła się w 2020 roku. Wszystkie rośliny i zwierzęta musiały zostać przeniesione z budynku 1956 roku. Przewieziono nawet sporej wielkości drzewa. Na przykład fikusy wysokie na kilka metrów trafiły do jednego z kościołów. Zanim zwierzęta trafią do nowego domu, musiały się przeprowadzić do siedziby Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Niektóre przewieziono nawet do zoo w Płocku.
Budowa obiektu za ok. 64 mln zł postępuje, a inwestycja powinna się zakończyć w tym roku. W obiekcie na podziemnej kondygnacji znajdą się m.in. te rodzime i egzotyczne gatunki ryb, anakonda, ptaszniki i jadowite żaby. Łącznie będzie około 130 gatunków zwierząt. Piętro wyżej, na parterze, powstanie palmiarnia podzielona na trzy strefy: śródziemnomorską, pustynną i tropikalną, Poziom najwyższy zajmą sale lekcyjne, wystawy stałe i czasowe oraz kino i kawiarnia. Dlatego MZUK już teraz szuka osób chętnych do pracy w Centrum Edukacji Ekologicznej, ponieważ tak będzie się nazywało Egzotarium.

Trwa rekrutacja opiekunów zwierząt i akwarystów. Choć mile widziane jest wykształcenie kierunkowe (zootechnika, zoologia, biologia zwierząt, weterynaria i inne kierunki związane z hodowlą), to nie ono jest najważniejsze. Na obu stanowiskach obowiązki będą podobne. Opiekunowie będą zajmowali się egzotycznymi rybami, gadami, płazami, ptakami, ssakami oraz bezkręgowcami. W tym gatunkami niebezpiecznymi. Nowi pracownicy mają dbać o zdrowie podopiecznych Egzotarium i odpowiadać za obsługę akwariów oraz zbiorników dla zwierząt. Będą brali udział w ich rozmnażaniu i współpracowali z weterynarzami. Dodatkowo akwaryści mają zajmować się w większym zakresie egzotycznymi oraz rodzimymi rybami słodkowodnymi.
Wśród wymogów koniecznych są m.in. ukończone 18 lat, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole, empatia, zamiłowanie do zwierząt, sprawność psycho-ruchowa i doświadczenie w opiece nad zwierzętami egzotycznymi. Mile widziane jest prawo jazdy kat. B. MZUK nie podaje wynagrodzenia, bo będzie ono ustalane indywidualnie.

Osoby, które pozytywnie przejdą rekrutację, mają zacząć pracę od listopada. Nie wiadomo jeszcze, czy wtedy Egzotarium będzie otwarte dla zwiedzających. Zatrudnienie znajdzie 7 osób (4 opiekunów i 3 akwarystów). Dokumenty należy składać w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Sosnowcu przy ul. Plonów 22i (dział spraw pracowniczych – pokój nr 30, I p.). Nabór potrwa do czasu obsadzenia wszystkich etatów. Oferty pracy można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*