Reklama

Ogromne utrudnienia na A4. Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym

Łukasz Kądziołka
Wielki korek na autostradzie A4. Na granicy województw doszło do kolizji. Autostrada jest na razie całkowicie zamknięta, korkują się też lokalne drogi.

Dzisiaj około 12.30 na autostradzie A4 doszło do groźnie wyglądającego zderzenia. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wyniku kolizji ciągnik siodłowy z naczepą zablokował cały pas ruchu na zwężonym odcinku autostrady pomiędzy węzłem Strzelce Opolskie a węzłem Łany. Pojazdy zderzyły się przed MOP Chechło na jezdni w kierunku Katowic (ok. 281 km autostrady). Nie ma osób poszkodowanych. Najprawdopodobniej ciężarówka uderzyła w bariery oddzielające pasy ruchu, a następnie osobówka na nią najechała.

Choć minęły już dwie godziny, cały czas trwa akcja służb. Autostrada została zamknięta w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd drogami alternatywnymi dla kierunku do Wrocławia przez węzeł Łany, a dla kierunku do Katowic przez węzeł Opole Południe i Krapkowice. Korki tworzą się również na drogach lokalnych. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa sprzątanie skutków zdarzenia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*