Reklama

Ogromna szpula z kablem na ul. Sokolskiej

G. Ż.
Od kilku dni na ul. Sokolskiej, tuż przy pl. Wolności, stoi ogromna szpula z nawiniętą na nią elastyczną rurą. To element prac przyłączeniowych, które prowadzi w centrum Katowic Tauron Ciepło.

Szpula zwraca uwagę swoim rozmiarem. Jest tak duża, że trzeba było zamknąć przejście chodnikiem i przejazd jednym pasem ul. Sokolskiej. Utrudnienia występują na odcinku kilkudziesięciu metrów.

Na szpuli nawinięty jest tzw. kabel ciepłowniczy. – W związku z newralgicznym charakterem miejsc, jakimi są plac Wolności, ulica Sokolska i ulica Matejki, w celu zminimalizowania uciążliwości dla mieszkańców, zaproponowaliśmy tu zaawansowaną technologicznie, małoinwazyjną metodę bezwykopową – tłumaczy Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło. – Przejście pod placem Wolności realizowane będzie właśnie tą metodą, która polega na wykonaniu przewiertu, a następnie wciągnięciu kabla ciepłowniczego z ogromnej szpuli.

Prace realizowane będą etapami. Te związane z przewiertem od trony ul. Sokolskiej potrwają do około 20 czerwca. Następnie bęben z kablem ciepłowniczym zostanie przeniesiony na ul. Matejki, gdzie prace zaplanowane są na kolejne 2 tygodnie.

Prace realizowane przy ulicy Sokolskiej oraz przy placu Wolności w Katowicach mają na celu umożliwienie podłączenia do sieci ciepłowniczej, w ramach likwidacji niskiej emisji, budynków przy ulicy 3 Maja, Matejki i w dalszej perspektywie również przy ulicy Sądowej – informuje Małgorzata Kuś.

Przypomnijmy, w najbliższym czasie Tauron Ciepło podłączy do sieci ciepłowniczej kilka budynków użyteczności publicznej i kamienic przy pl. Wolności, ul. Matejki i ul. 3 Maja. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*