Reklama

Ograniczona liczba osób i maseczki, czyli o czym trzeba pamiętać wybierając się na nowy miejski basen przy ul. Kościuszki

Grzegorz Żądło
W środę o godz. 14 pierwsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowego basenu przy ul. Kościuszki. Warto wiedzieć, że liczba osób, które mogą przebywać na obiekcie, będzie ograniczona. Wprowadzone zostały też środki ostrożności, związane z epidemią koronawirusa.

Basen Brynów przy ul. Kościuszki w Katowicach to pierwsza otwarta z trzech nowych miejskich pływalni. W przyszłym tygodniu uruchomiony zostanie basen na Burowcu, a na ten w Zadolu przyjdzie jeszcze poczekać około 2 lat.

Basen Brynów będzie czynny codziennie od 6 do 22. Jest podzielony na 3 części. Pierwsza to 25-metrowy basen pływacki z 6 torami. Obok znajduje się basen rekreacyjny z wannami jacuzzi, brodzikiem i biczami wodnymi oraz zjeżdżalnią. Jest też strefa saun z  dwiema saunami suchymi, jedną mokrą oraz beczką z zimną wodą i grającymi muzykę prysznicami.

W związku z epidemią koronawirusa na basenie w strefie mokrej (baseny i sauny) będzie mogło jednocześnie przebywać 66 osób. Przy czym na basenie sportowym na każdym torze mogą być maksymalnie 4 osoby (czyli łącznie 24). Z kolei z basenu rekreacyjnego mogą korzystać 34 osoby. W jacuzzi mogą przebywać po dwie osoby, a przy zjeżdżalni limit osób wynosi 10.

Do strefy saun jednorazowo zostanie wpuszczonych 15 osób. Co ważne, na razie nie będzie czynna sauna mokra i beczka z zimną wodą.

Z kolei w sali gimnastycznej, która i tak nie będzie ogólnodostępna, może przebywać 41 osób. Będą się na niej odbywać zajęcia z gimnastyki sportowej, które będzie prowadzić zewnętrzny podmiot. Podobnie jak na sali fitness (limit 7 osób).

Osoby wchodzące na basen muszą mieć zakryty nos i usta. Maseczkę lub inne zakrycie twarzy, można będzie zdjąć dopiero w przebieralni. W drugą stronę działa to podobnie. Przy wyjściu z przebieralni, obowiązkowe jest założenie maseczki.

Przy wejściu wszystkim będzie mierzona temperatura. Jeśli termometr wskaże powyżej 38 stopni Celsjusza, wówczas taka osoba nie zostanie wpuszczona na basen. Każdy będzie musiał też podpisać specjalne oświadczenie. Poświadczy w nim, że nie jest chory na COVID-19, nie miał ostatnio kontaktu z osobą zakażoną i przebywającą na kwarantannie, i że wchodzi na obiekt na własną odpowiedzialność.

W miarę zmieniania się zaleceń odpowiednich służb, obostrzenia mogą ulec zmianie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*