Reklama

Odwołane pociągi i skrócone trasy. Zmiany w rozkładzie Kolei Śląskich

Redakcja
Dzisiaj zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich. Wiele pociągów nie będzie kursowało, a sporo ma wozić pasażerów na skróconych trasach.

Duże zmiany w rozkładach jazdy Kolei Śląskich. Przewoźnik od 11 kwietnia wprowadził aktualizację połączeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa.
„W związku z zagrożeniem epidemicznym nasza obecna siatka połączeń została dostosowana do aktualnych potoków pasażerskich. Na bieżąco jednak analizujemy potrzeby pasażerów i frekwencje w poszczególnych pociągach” – informują Koleje Śląskie

Część pociągów jest od dzisiaj odwołana lub będzie kursowała na skróconych trasach. Są jednak połączenia, które zostaną przywrócone wraz ze zmianami. Na przykład w rozkładzie jazdy obowiązujący w dni robocze będzie o 3 pociągi więcej niż obecnie. Jak zaznacza regionalny przewoźnik, przy wprowadzania zmian uwzględnione zostały uwagi zgłaszane przez podróżnych oraz zapełnienie poszczególnych pociągów związane z odgórnie ustalonymi limitami pasażerów.

Podróżni powinni też sprawdzić rozkłady obowiązujące w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni wolne. Możliwe są jednak warianty, w których dany pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował.

Zaktualizowany rozkład jazdy jest zamieszczony na TUTAJ.

Natomiast zmiany wprowadzone w porównaniu do dotychczasowego rozkładu jazdy dla dni roboczych są dostępne TUTAJ, a dla dni wolnych TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*