Reklama

Od poniedziałku zmiany w kursowaniu tramwajów

Ł. K.
Przebudowa torowiska może potrwać prawie do końca roku. Z tego powodu zajdą zmiany w rozkładach jazdy tramwajów. Największe utrudnienia będą w Rudzie Śląskiej, ale również w Katowicach tramwaje od poniedziałku będą kursowały inaczej.

To jeden z etapów inwestycji współfinansowanej przez Unię Europejską. Tory w Rudzie Śląskiej zostaną przebudowane na odcinku 900 m. Początek prac w poniedziałek, 20 marca. – Przekazanie placu budowy nastąpiło 9 marca. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będziemy wykorzystywać tu tramwaje dwukierunkowe, a na wyłączonym fragmencie linii nr 9 zapewniona będzie komunikacja autobusowa – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Trasa tramwaju nr 9, łączącego Rudę Śląską z Bytomiem i Chorzowem, zostanie zmieniona.

Rozkłady jazdy uważnie muszą śledzić też osoby, które tramwajami poruszają się z i do Katowic. Inaczej będą kursowały te oznaczone nr: 6, 7, 9, 13, 14, 16, 19, 33 i 43. Liczba kursów ma zostać taka sama, ale KZK GOP wprowadzi niewielkie korekty w godzinach odjazdów tramwajów.

Niewykluczone, że taki rozkład jazdy będzie obowiązywał do listopada. Wykonawca na przebudowę torowiska ma 8 miesięcy. Pełny komunikat i obowiązujące od poniedziałku rozkładu są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*