Reklama

Od dzisiaj pobierane są opłaty na parkingu przy dworcu autobusowym na ul. Sądowej

Grzegorz Żądło
Od północy trzeba płacić za parking przy nowym międzynarodowym dworcu autobusowym przy ul. Sądowej w Katowicach. Pierwsza godzina kosztuje tyle samo, co w strefie płatnego parkowania w śródmieściu. Jednak kolejne są o wiele droższe.

W środę został uroczyście otwarty dworzec autobusowy przy ul. Sądowej. Oficjalnie to centrum przesiadkowe, przy czym taka „kwalifikacja” była potrzebna do uzyskania unijnego dofinansowania, a w praktyce to po prostu dworzec dla autobusów dalekobieżnych. Obok zadaszonych peronów znajduje się parking na 55 samochodów. Dlatego miejsc jest taka mało, bo nikt nie oczekuje, że ktokolwiek będzie tu zostawiał samochód i przesiadał się na autobus. To bardziej miejsce, w którym można kilkadziesiąt minut poczekać na kogoś, kto ma przyjechać autobusem. Te kilkadziesiąt minut może być kluczowe. Pierwsza godzina postoju kosztuje 2 zł. Potem jednak cena rośnie i wynosi 10 zł za każdą kolejną godzinę. Jeśli ktoś nie zapłaci za postój w parkomacie i zostanie „przyłapany” przez kontrolerów MZUiM, zostanie ukarany opłatą dodatkową w wysokości 369 zł.

Osoby, które chcą tylko podwieźć kogoś na autobus, nie muszą wjeżdżać na parking. Od strony ul. Marii Goeppert-Mayer zostały zlokalizowane miejsca krótkotrwałego postoju, do 3 minut.

Stawki uchwalone przez radnych będą obowiązywać do 2025 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Taki tam 1 października, 2020 at 3:54 pm - Reply

  BRAWO. Pamietam jak mieszkałem za granicą. W mieście był ogromny parking tuż przy dworcu kolejowym. Parking był darmowy, żeby ludzie mogli dojechać ,80 km do miasta wojewódzkiego. Korzystalo z niego tysiące osób… A u nas żeby ukraść pieniądze z unii tylko nazwano centrum przesiadkowe. Parking jest płatny i drogi,miejsc parkingowych bardzo mało… Jeszcze raz BRAWO za inwencję w bylejakości i kombinatorstwie .

 2. Paweł Skobar 1 października, 2020 at 9:41 am - Reply

  Proponuję codziennie rundkę dla SM przez Gliwicką (parkujące samochody na przystankach tramwajowych) przez Sobieskiego (samochody parkujące w każdej konfiguracji, pasy, zakręt, chodnik etc) w stronę Goeppert-Mayer. Po każdej takiej rundce spokojnie do kasy miasta wpłynie 3000 zł (10 mandatów po 300zł)

  • Grucha 1 października, 2020 at 2:52 pm Reply

   Taką rundkę można zrobić w ciągu dnia na każdej ulicy w centrum i zebrać spore żniwo. Co z tego, jak SM i policja mają to totalnie w d….

Dodaj komentarz

*
*