Reklama

Od dzisiaj duże zmiany na pętli brynowskiej

Redakcja
Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Katowicach. Przystanek tramwajowy na pętli w Brynowie zmieni lokalizację, a w najbliższych dniach będą kursowały autobusy zastępcze.

Zmiany w kursowaniu tramwajów i utrudnienia dla pasażerów w Katowicach. Powodem jest kolejny etap prac przy budowie centrum przesiadkowego w Brynowie. Plac budowy przeniesie się na teren pętli brynowskiej. – Konieczna będzie zabudowa rozjazdu technologicznego i budowa tymczasowego peronu w rejonie wiaduktu kolejowego przed pętlą. Dzięki temu będziemy mogli wozić pasażerów do i z Brynowa wagonami dwukierunkowymi –  mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Od dzisiaj, od godz. 21.00, tramwaje linii nr 6, 14 i 16 będą kończyły swoje kursy na pl. Miarki. Utrudnienia mają potrwać do niedzieli, do godz. 4.00. Ponadto w sobotę nie będą kursowały tramwaje linii nr 0, a linia 33 zostanie zawieszona do odwołania. Zamiast tramwajów wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy oznaczone symbolem T-16 będą woziły pasażerów na trasie Katowice pl. Wolności (stanowisko tymczasowe przy ul. 3 Maja, naprzeciw obecnego przystanku tramwajowego) – Brynów Kościuszki. Pełną trasę i rozkład jazdy linii można sprawdzić TUTAJ.

Od niedzieli, 13 stycznia, tramwaje będą już kursowały do Brynowa. Jednak zmieni się lokalizacja przystanku tramwajowego. Pasażerowie będą wsiadali i wysiadali przed wiaduktem kolejowym na przystanku Brynów Huberta. Zgodnie z nazwą, zostanie on zlokalizowany w rejonie ul. Huberta, obok budynku PKP Cargo. Nadal jednak tramwaje linii nr 6 i 14 będą dojeżdżały tylko do pl. Miarki. Natomiast linia nr 16 będzie kursowała w relacji Katowice Słoneczna pętla – Brynów Huberta, linia nr 36 pomiędzy przystankami Katowice Zawodzie Zajezdnia – Brynów Huberta. Obydwie linie mają być obsługiwane wagonami dwukierunkowymi. Pełny komunikat ZTM dotyczący zmian w Brynowie jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*