Reklama

O polityce parkingowej Katowic w telewizji TVS

Redakcja
Tematem najbliższego odcinka programu Loża Prezydentów w telewizji TVS będzie polityka parkingowa dużych miast. W dyskusji weźmie udział m.in. wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

Jesienią 2019 roku poznańska firma przeprowadziła na zlecenie urzędu miasta analizę parkowania w centrum Katowic. Chodziło przede wszystkim o informacje o liczbie miejsc parkingowych w śródmieściu oraz rotacji samochodów na tych miejscach. Wyniki badania są już znane. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Mają posłużyć do stworzenia nowej polityki parkingowej w mieście. Właściwie przesądzone jest, że wzrosną ceny za postój w strefie płatnego parkowania. Ma też zostać wprowadzone zróżnicowanie stawek dla mieszkańców centrum Katowic, mieszkańców pozostałych dzielnic oraz kierowców z innych miast.

W programie Loża Prezydentów (środa 3 czerwca, godz. 17:55) padną pytania m.in. o to, jak ma wyglądać nowa polityka parkingowa Katowic, w jaki sposób w jej tworzeniu wezmą udział mieszkańcy oraz jaki długofalowy cel chcą osiągnąć władze Katowic. Poruszony zostanie też temat wielopoziomowego parkingu w strefie kultury.

Gośćmi Grzegorz Żądło będą też prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Sosnowiec stoi przez wyzwaniem wprowadzenia strefy płatnego parkowania, bo do tej pory za postój w tym mieście nie trzeba płacić. Z koli Rybnik konsekwentnie realizuje swoją politykę parkingową. Ponad rok temu został w tym mieście otwarty wielopoziomowy parking na 460 samochodów. Z kolei w pasach drogowych likwidowane są kolejne miejsca postojowe, a w zamian powstają miejsca dla pieszych.

Początek programu Loża Prezydentów w telewizji TVS w środę 33 czerwca o godz. 17:55.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*