Reklama

Nowym dyrektorem u marszałka został ten, który miał nim zostać

Grzegorz Żądło
Niespodzianki nie było. Trzy tygodnie temu pisałem o tym, że w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego został ogłoszony konkurs, którego zwycięzca może być tylko jeden. O dziwo, wytypowałem trafnie (więcej o tym tutaj).

Od dziś to już informacja oficjalna. Dyrektorem nowego wydziału komunikacji społecznej w UMWŚ został Artur Madaliński. Jak można przeczytać w uzasadnieniu tej decyzji, „kandydat wykazał się znajomością ustaw: o samorządzie województwa, o finansach publicznych, o pracownikach samorządowych, prawo zamówień publicznych, o dostępie do informacji publicznej, o ochronie danych osobowych oraz prawo prasowe. Biorąc pod uwagę wiedzę merytoryczną, autoprezentację, sposób wypowiedzi oraz zachowanie, kandydat zdobył największą ilość punktów.”

W konkursie wystartowało siedem osób.

Madaliński to były rzecznik Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich. W urzędzie marszałkowskim pracuje od 16 lipca 2014 roku na stanowisku doradcy marszałka. Ściągnął go Jarosław Makowski, obecny radny sejmiku z PO, a do niedawna szef związanego z PO Instytutu Obywatelskiego. Obaj panowie dobrze się znają. M.in. właśnie dlatego urzędnicy marszałka nieoficjalnie mówili jeszcze przed konkursem, że nowy wydział powstaje właśnie po to, żeby Madaliński mógł zostać dyrektorem. On sam jeszcze trzy dni przed końcem terminu składania aplikacji twierdził, że rozważy czy wziąć udział w konkursie.

Po co w ogóle w urzędzie wydział komunikacji społecznej? Biuro prasowe marszałka tłumaczy, że „związane jest to z priorytetowymi dla regionu obszarami działań, jakim jest z pewnością komunikowanie się z mieszkańcami. Wydział koordynował będzie prace tam, gdzie niezbędne będzie podejmowanie koherentnych działań w wielu obszarach tematycznych. Wydział będzie analizował nowe trendy, sugerował realizację przedsięwzięć, reagował na zachodzące w regionie zmiany.

Artur Madaliński. Fot. twitter.com
Artur Madaliński. Fot. twitter.com

Arturowi Madalińskiemu będzie teraz podlegało m.in. biuro prasowe i referat promocji. Rzecznik prasowy od początku marca bezpośrednio podlega z kolei marszałkowi.

Zdjęcie główne: Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ


Tagi:

Komentarze

  1. Tobik 11 marca, 2015 at 6:24 pm - Reply

    Następny pasożyt z PO za publiczne pieniądze.
    (a tak na marginesie, to dlaczego sejsmik obraduje? gdzie są wyniki wyborów? )

Dodaj komentarz

*
*