Reklama

Nowy wymiar strony internetowej

Strona internetowa w dzisiejszych czasach powinna być czymś więcej niż tylko wizytówką firmy. Z kolei w przypadku indywidualnych twórców dane kontaktowe mogą być niewystarczające. Jak więc skutecznie dotrzeć do odbiorców?

Na początku istnienia strony kodowano w HTML’u. Na dobrą sprawę przy znajomości kodu można było stworzyć witrynę w notatniku, a następnie udostępnić ją w sieci. Od tych początków minęło dobre 30 lat, w ciągu których zrobiliśmy ogromny postęp. Dzisiaj wykorzystuje się CMS-y i popularny WordPress, ale nie tylko, bo są jeszcze narzędzia typu SaaS czy WebWave. Niemniej, na zaznajomienie się z nimi potrzeba nieco czasu. W przypadku, gdy prowadzimy biznes lub imamy się innych zajęć przynoszących dochód, mimo wszystko skupiamy się na tym, na czym znamy się najlepiej – i słusznie. Warto więc znaleźć wsparcie, które pomoże zbudować profesjonalną witrynę.

Przemyślany wygląd

Ogólny harmider i pstrokate kolory zniechęcają użytkowników do przeglądania tego typu witryn. Nieważne czy jest to sklep z najlepszymi cenami, czy blog z wartościowymi tekstami. Jeśli szata graficzna razi i odstrasza odwiedzających, to nasze plany biznesowe będą miały mizerne rezultaty. Strony internetowe Katowice, jako zespół tworzy wygląd www na podstawie wyników badań, doświadczenia i konwencji. Jest to pewnego rodzaju sztuka balansu pomiędzy kompozycjami kolorystycznymi przyjemnymi dla użytków, a funkcjonalnością i czytelnością. Dzięki tak utrzymanej harmonii każdy odwiedzający stronę będzie mógł w prosty sposób na niej nawigować i korzystać z treści lub zrobić zakupy. W końcu nikt nie chce tracić odbiorców przez odrzucający i archaiczny wygląd. Wsparcie oraz pytania można kierować do specjalistów ze strony www Katowice na https://cg2.pl/tworzenie-stron-internetowych-katowice/.

Responsywna strona biznesu

Termin responsywny to nic innego, jak czuły na zmiany lub odpowiadający na działanie. W odniesieniu do stron internetowych termin ten dotyczy dostosowania się witryn do urządzeń, na których jest otwierana. Obecnie najwięcej ruchu w sieci generują użytkownicy mobilni. Nasze smartfony są z nami praktycznie wszędzie, a sprawdzenie informacji to tylko kwestia wpisania słów kluczowych. Witryna dostosowana tylko do tradycyjnych odbiorników tzn. PC lub laptopów, będzie bardzo słabo czytelna na telefonach czy tabletach. Skoro dążymy do podniesienia efektów sprzedażowych czy wizerunkowych, to nasza www powinna być responsywna. Dzięki temu użytkownik może podjąć decyzję zakupową, wracając z pracy autobusem, tramwajem lub metrem. Po powrocie do domu nadmiar obowiązków może sprawić, że nawet nie włączy komputera. Obecnie więc nie zastanawiamy się, czy dobrze korzystać z takiej funkcji, ale jak ją najlepiej zoptymalizować pod naszych użytkowników.

Optymalizacja i zarządzanie treścią

Witryna firmowa z opisem usług lub informacją o oferowanych produktach plus dane kontaktowe to dzisiaj niezbędne minimum. Ciężar marketingowy już od kilku lat został przeniesiony do sieci. Bardzo rzadko szukamy informacji o interesujących nas usługach w gazecie lub standardowej książce telefonicznej. Dzisiaj tym nośnikiem informacji jest wyszukiwarka internetowa. Dzięki niej nasi potencjalni odbiorcy mogą do nas trafić albo i nie. Dużo zależy od kwestii pozycjonowania i optymalizacji SEO. Jest to nic innego jak widoczność witryny w ogólnych wynikach wyszukiwania np. po słowach kluczowych – strony internetowe Katowice. Celem każdego przedsiębiorcy jest znalezienie się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Żartuje się, że jeżeli chcemy coś schować to najlepiej to zrobić na drugiej stronie wspomnianej wyszukiwarki. Niemniej naszym celem nie jest chowanie się przed światem, ale dotarcie do odbiorców z naszymi produktami, usługami lub wiedzą, do jak najszerszego grona. W celu zwiększenia widoczności warto porozmawiać ze specjalistami, którzy pomogą zarządzać treściami w taki sposób, aby nasza witryna była bardziej widoczna.

Dzisiejsze strony internetowe są bardzo zaawansowane w kontekście samej wiedzy. W sieci mamy multum darmowych, często okrojonych z przydatnych funkcji narzędzi, na których możemy zbudować witrynę. Jednak bez znajomości trendów i nowości w projektowaniu i budowie stron możemy popełnić seppuku. Dobrze więc powierzyć przygotowanie swojej strony specjalistom. Dzięki temu istnieje realna szansa, że nasza widoczność i zasięgi wzrosną, a to przełoży się na szeroko rozumiane korzyści.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*