Reklama

Nowy wodny plac zabaw w Katowicach otwarty

Redakcja
Kolejny wodny plac zabaw w Katowicach otwarty. Powstał już trzeci taki obiekt w mieście. Nowa atrakcja na południu Katowic to dla dzieci okazja do schłodzenia się w upalne dni.

Najpierw był pomysł jednej z mieszkanek os. Paderewskiego, a później zaczęły powstawać kolejne wodne atrakcje dla mieszkańców. Realizacja projektu budżetu obywatelskiego w Dolinie Trzech Stawów okazała się hitem. Latem do obiektu przy ul. Pułaskiego przyjeżdżały tłumy mieszkańców. Nie tylko z Katowic. W związku z ogromną popularnością, miasto zadecydowało o budowie dwóch kolejnych wodnych placów zabaw. Pierwszy, w Załężu, został otwarty z dużym poślizgiem we wrześniu ubiegłego roku.

Od poniedziałku, 10 czerwca, dostępny jest już ostatni z zaplanowanych obiektów – w Piotrowicach. Chociaż początkowo jego budowa miała się zakończyć mniej więcej wtedy, kiedy w Załężu. Jednak tym razem wodny plac zabaw udało się otworzyć w najlepszym momencie, bo w mieście trwa akurat fala upałów. Obiekt na os. Odrodzenia, u zbiegu ulic Radockiego i Biedronek, wygląda prawie tak samo, jak przy ul. Gliwickiej. Można tam znaleźć kolorowe urządzenia z dyszami, tryskaczami i fontannami. Jest podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekty są ogrodzone, otoczone murkiem z siedziskami i wyposażone w zaplecze sanitarne oraz ławki i stojaki dla rowerów. Korzystanie z wodnego placu zabaw w Piotrowicach jest bezpłatne. Obiekt będzie czynny codziennie od 9.00 do 21.00. Koszt budowy wodnego placu zabaw to ok. 1,5 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*