Reklama

Nowy tramwaj zaczyna wozić pasażerów w Katowicach

Redakcja
Najnowszy wagon w taborze Tramwajów Śląskich w końcu zacznie wozić pasażerów. Na razie ma kursować na jednej linii pomiędzy Katowicami i Chorzowem.

Swoimi nowymi wagonami Tramwaje Śląskie chwaliły się już kilka miesięcy temu, kiedy pierwszy ze wszystkich zamówionych został wyprodukowany. Moderusy MF 10 AC można było zobaczyć już od jakiegoś czasu na torach w Katowicach i innych miastach, kiedy trwały testy. Teraz przeszły już procedurę odbiorową i przekazane zostały do zajezdni w Bytomiu, gdzie trwają szkolenia kolejnych motorniczych. To wagon w połowie niskopodłogowy, wsparty na nowoczesnych wózkach trakcyjnych i wyposażone m.in. w klimatyzację w przedziale pasażerskim, ładowarki USB, rampę ułatwiającą wjazd wózków do tramwaju, inteligentne urządzenia audiowizualnej informacji pasażerskiej. Na razie będzie woził pasażerów wyłącznie na jednej linii. – W porozumieniu z Zarządem Transportu Metropolitalnego zdecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności nowe wagony będą obsługiwać linię nr 0, która po przerwie właśnie w najbliższą sobotę zostanie wznowiona. Kursy wyjazdowe i zjazdowe tramwaje będą realizować jako linia nr 19 – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Od soboty 20 czerwca nowymi Moderusami będzie można pojechać z przystanku Katowice pl. Wolności do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia. Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 0 jest dostępny TUTAJ.

Do tej pory firma Modertrans Poznań Sp. z o.o. dostarczyła Tramwajom Śląskim 6 z 8 zamówionych wagonów jednokierunkowych Moderus MF 10 AC. Tabor zasilą też dwa pojazdy dwukierunkowe, których procedura odbiorowa właśnie trwa. Kontrakt na 10 wagonów opiewa na kwotę niespełna 29 mln zł netto. Umowa z poznańską spółką dopuszcza możliwość domówienia dodatkowo pięciu wagonów jednokierunkowych o tych samych parametrach, z której Tramwaje Śląskie chcą skorzystać.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*