Reklama

Nowy parking w Pyrzowicach. Od dzisiaj kilkaset nowych miejsc obok lotniska Katowice Airport

Redakcja
Od dzisiaj pasażerowie lotniska w Pyrzowicach mają do dyspozycji kilkaset dodatkowych miejsc postojowych. Parking jest oddalony od terminali, ale także tańszy niż pozostałe.

Parking P4 został zlokalizowany bliżej strefy cargo lotniska w Pyrzowicach. Znajduje się około 1,5 km od terminali Katowice Airport, niedaleko nowego ronda (skrzyżowanie DW 913 i ul. Siedliska). – To jest parking, który ma 757 miejsc postojowych. Jest w całości oświetlony, wyposażony w nowoczesny system monitoringu i system parkingowy – mówi Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport. Port lotniczy zapewnia bezpłatny transfer do terminali dla klientów korzystających z nowego parkingu. Zarówno przed wylotem, jak i po przylocie podróżni dojadą z i do P4 busem.

Pozostawienie samochodu na parkingu P4 jest tańsze niż na innych parkingach Katowice Airport położonych bliżej lotniska. Przykładowo za tydzień parkowania na P4 podróżny zapłaci 180 zł. W tym samym okresie parkowanie na parkingu P1, który znajduje się naprzeciwko terminali kosztuje 380 zł.

Parking P4 ma powierzchnię ok. 2,6 ha. Inwestycja kosztowała 15 mln złotych. Po wakacjach ma rozpocząć się jego rozbudowa. W przyszłym roku przybędzie tu 400 miejsc postojowych.


Tagi:

Komentarze

  1. Ja 22 lipca, 2024 at 9:19 am - Reply

    P4 jest droższy o ok 40 zł na dwa tygodnie niż stary.

Dodaj komentarz

*
*