Reklama

Nowy neon obok rynku. Dzisiaj zostanie rozświetlony

Redakcja
Wysoki na 4 piętra neon zostanie dzisiaj uruchomiony po raz pierwszy. To reklama GZM, a konkretniej organizowanej co roku przez Metropolię imprezy.

Dzisiaj premiera nowego neonu w centrum Katowic. Napis został zamontowany w tym tygodniu na ul. Pocztowej. Neon z domeną „kierunekgzm.pl” ma promować imprezę Metropolii, która zaczyna się dzisiaj. Więcej o programie Kierunek GZM pisaliśmy TUTAJ. Żeby promować na stałe odbywające się co roku wydarzenie, powstał neon. Ma kilkanaście metrów wysokości.

Jego forma nawiązuje do neonu restauracji, która znajdowała się przy ul. Stawowej. Tam, gdzie dzisiaj jest siedziba banku ING. To była prawdopodobnie restauracja Gwarek. – Miała taki właśnie neon na 4 piętra zrobiony z takich kółeczek. Chcieliśmy nawiązać do neonów z lat 70. Pomysł wziął się z tego, że w logo Kierunek GZM jest kółko ze strzałką i zrobiliśmy cały neon w takich „dropsach” – mówi Dominik Tokarski, pomysłodawca i kolekcjoner neonów. Chodziło o to, żeby impreza miała solidny i trwały szyld reklamowy, ponieważ odbywa się cyklicznie. – Neon taki właśnie jest i dzięki temu jest też ekologiczny, bo nie produkujemy śmieci reklamowych – mówi Tokarski.

Za projekt jest odpowiedzialna Anna Kopaczewska, a w życie wcieliła go pracownia Neon Irsa. Uruchomienie nowego neonu na ul. Pocztowej dzisiaj (piątek), o godz. 21.30.


Tagi:

Komentarze

  1. giezet 28 czerwca, 2024 at 12:35 pm - Reply

    A wystarczyło wyciągnąć wcześniejsze “nasze serca, myśli, czyny – tobie socjalistyczna ojczyzno”

Dodaj komentarz

*
*