Reklama

Nowy mural powstaje w Zawodziu

Ł. K.
Nowy mural powstaje w Katowicach. Będzie dobrze widoczny zwłaszcza dla kierowców, bo obok tego miejsca przejeżdżają codziennie tysiące aut. Okazją do jego stworzenia jest turniej Intel Extreme Masters. 

Nowy mural pojawia się na ścianie jednej z kamienic w Zawodziu. Mural przy ul. 1 Maja zaczął powstawać już w zeszłym tygodniu, a w tym będzie gotowy. Tworzy go artystka, której prace są dobrze znane mieszkańcom Katowic. Mona Tusz tym razem wzięła na warsztat temat gier komputerowych, bo pracę zleciło miasto z okazji turnieju Intel Extreme Masters. Mural miał być gotowy już wcześniej, ale wszystko opóźniła zimowa aura.

 

Artystka przyznaje, że sama nie gra i musiała przejść przeszkolenie, jak wyglądają teraz gry wideo. Dlatego jej nowy mural ma być czytelny wyłącznie dla graczy. Ma być w nim dużo uniwersalnej symboliki. Jeśli pogoda na to pozwoli, to malowanie zakończy się w tym tygodniu. Najprawdopodobniej w piątek powinny zniknąć rusztowania i będzie można zobaczyć go w całości. Boczna ściana 4-piętrowej kamienicy najlepiej jest widoczna od strony ul. Murckowskiej, czyli trasy DK86.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*