Reklama

Nowy letni ogródek w Spodku. Będzie też kawiarnia

Grzegorz Żądło
W czwartek w Spodku rozpoczęła działalność nowa kawiarnia YY. Choć tak naprawdę w tym sezonie będzie to raczej letni ogródek, który dopiero wiosną 2021 roku ma się przekształcić w kawiarnię. Lokal będzie czynny do połowy września od czwartku do niedzieli, ale tylko w pogodne dni.

Kawiarnia powstała w podcieniach Spodka od strony al. Korfantego. Kiedyś w tym miejscu były kasy. Teraz w niewielkim pomieszczeniu mieści się bar, ale stoliki, krzesła i leżaki zostały rozstawione wyłącznie na zewnątrz. Zresztą, goście siadają też na schodach prowadzących na tarasy Spodka.

Kawiarnię stworzył Dominik Tokarski, właściciel baru KATO na ul. Mariackiej. W planach miał otwarcie wiosną kawiarni również we wnętrzu lokalu, ale plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. – Sezon letni traktujemy jako taki test i pokazanie się mieszkańcom. Chcemy zobaczyć jak duże będzie zainteresowanie i kto będzie do nas przychodził. Jesienią i zimą planujemy wyremontować lokal, tak żeby wiosną przyszłego roku ruszyć z kawiarnią. Wtedy też zaczniemy serwować przekąski – mówi Dominik Tokarski.

YY będzie czynny od czwartku do niedzieli w pogodne dni od godz. 12 do 21 lub 22.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*