Reklama

Nowe stacje roweru miejskiego w Katowicach

Redakcja
Kolejnych 7 stacji roweru miejskiego zostało uruchomionych 1 czerwca w Katowicach. Znajdują się one głównie przy obiektach sportowych. Cały system liczy obecnie 118 stacji i prawie 1000 rowerów.

W tym roku liczba stacji ma wzrosnąć do 125. Kolejna rozbudowa systemu nastąpi w lipcu. Wtedy nowe stacje zostaną zamontowane m.in. w Parku Bolina, na osiedlu Gwiazdy oraz przy Fabryce Porcelany. Stacja znajdzie się też przy nowym obiekcie sportowym przy ul. Asnyka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy zakończy się jego budowa.

Obecnie w systemie „City by bike” dostępnych jest 118 stacji (106 miejskich i 12 partnerskich) oraz 954 rowery – (850 miejskich i 104 partnerskie) w tym 20 cargo, które mogą przewozić ładunki o wadze do 100 kg lub czwórkę dzieci.

Największą popularnością cieszą się stacje Katowice-Rynek, „Dolina 3 Stawów” oraz os. Paderewskiego-Sikorskiego”.

W momencie tegorocznego startu systemu było w nim zarejestrowanych 102 277 użytkowników. Od kwietnia przybyło 6,2 tys. nowych.

Żeby wypożyczyć rower, trzeba zarejestrować się w systemie, a następnie na terminalu przy stacji wybrać opcję ,,Wypożycz”. Każde pierwsze 15 minut jest darmowe. Wypożyczenie do godziny kosztuje 1 zł. Druga godzina to koszt 2 zł, trzecia 3 zł, a każda kolejna 4 zł. Z rowerów można korzystać przez całą dobę.

Całkowity koszt organizacji systemu roweru miejskiego w Katowicach wynosi w tym roku ponad 6,6 mln zł.

Lokalizacje nowych stacji wypożyczania rowerów:

– Józefowska-Hala sportowa MOSiR

– Ośrodek Sportowy Podlesianka

– Boisko Rapid

– Ośrodek Sportowy Gliwicka/Jana Pawła II

– GPP Business Park

– Green Park

– os. Zgrzebnioka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*