Reklama

Nowe rondo w w Dąbrówce Małej. Szykują się korki

Redakcja
Rozpoczyna się budowa nowego ronda w Katowicach. Kierowcy muszą przygotować się na kilkadziesiąt dni utrudnień. Po realizacji inwestycji ruch ma być płynniejszy i bezpieczniejszy.

Długo trwał przetarg na budowę nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Strzelców Bytomskich i Pod Młynem. Przez 1,5 roku MZUiM szukał wykonawcy. Ostatecznie dopiero za piątym razem udało się go wyłonić. Rondo będzie kosztowało kilkaset tysięcy złotych więcej niż planowało miasto. Za jego budowę miasto zapłaci 1,8 mln zł brutto.

W miejsce skrzyżowania w kształcie litery „T” z wysepką pośrodku powstanie trzywlotowe rondo. Dodatkowo na jednym z przejść dla pieszych w ciągu ul. Strzelców Bytomskich wybudowana zostanie wysepka dla pieszych. To ważna zmiana dla kierowców poruszających się pomiędzy Katowicami a Czeladzią, Sosnowcem i Siemianowicami Śląskimi. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i wygody kierowców, a także poprawa bezpieczeństwa.

Prace potrwają 50 dni i ruszają dzisiaj. Na skrzyżowaniu będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Największe utrudnienia czekają na kierowców jadących od strony Siemianowic Śląskich i Czeladzi. Objazd dla jadących od Siemianowic zostanie poprowadzony ul. Grzegorzka oraz ul. Le Ronda. Pojazdy dojeżdżające do skrzyżowania od strony ul. Milowickiej będą mogły skręcić jedynie w ul. Strzelców Bytomskich, w kierunku Siemianowic Śląskich. Ruch od strony DK86 będzie odbywać się bez zmian.


Tagi:

Komentarze

 1. Mich 1 lipca, 2024 at 10:21 pm - Reply

  To może jeszcze podobne rondka na Hallera z Milowicką, Deszczową, Kurśnierską i przy Domu Kultury aby wyhamować te tiry?

 2. Tolek 30 czerwca, 2024 at 2:46 am - Reply

  Poprawa bezpieczeństwa, płynność ruchu? Bzdura!!!
  Kilkanaście razy w ciągu dnia tam jeżdże i ten inteligentny wymysł tylko sknoci temat.

  • twim 30 czerwca, 2024 at 9:08 am Reply

   Przecież właśnie o to chodzi. Jak w większości zmian, jakie są lansowane w ostatnich latach.

 3. Adam 29 czerwca, 2024 at 2:37 pm - Reply

  juz jest droga zastawiona a i tak większość nie patrzy na znaki tylko jedzie pod zakaz a potem nawracają

 4. AA 28 czerwca, 2024 at 11:57 am - Reply

  Projekt ronda do kosza. Projektant zrobił projekt na rondko osiedlowe a nie na drogę tranzytową bez ograniczenia tonażowego.
  Na tym rondku nie ma szans aby zmieścił się zwykły ciągnik z naczepą. O gabarytach nie wspomnę.
  To jest główna droga dojazdowa do Siemianowic z S86.

  • kukura 30 czerwca, 2024 at 1:41 pm Reply

   dobrze zaprojektował.

   dla tirow jest dk94, a nie miejska ulica przez środek dzielnicy.

Dodaj komentarz

*
*