Reklama

Nowe połączenie z Katowic do Włoch. To może być bardzo popularny kierunek

Redakcja
Kolejne połącznie do Włoch z Katowice Airport. Jeden z dwóch najtańszych przewoźników zapowiada nową trasę. Wenecja może okazać się bardzo popularnym kierunkiem.

Włoskie miasta na tablicy odlotów na lotnisku w Pyrzowicach pojawiają się często. Z Katowice Airport na Półwysep Apeniński i położone obok Sardynię i Sycylię odlatuje wiele samolotów. Regularne połączenia są aktualnie realizowane do siedmiu włoskich lotnisk. Więcej rozkładowych lotów jest realizowanych tylko z i do Grecji.

Teraz jeden z dwóch niskokosztowych przewoźników obecnych w Pyrzowicach zapowiada uruchomienie regularnych połączeń do portu lotniczego imienia Marco Polo w Wenecji. – Zapowiedź uruchomienia połączenia do Wenecji w sezonie „Lato 2022” potwierdza, że Ryanair niezmiennie stawia na Katowice Airport, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście procesu wychodzenia całej branży lotniczej, w tym pyrzowickiego lotniska, z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa – mówi Artur Tomasik, prezes GTL SA, firmy zarządzającej Katowice Airport. To będzie czwarta lokalizacja we Włoszech, do której będzie można dotrzeć z Katowice Airport samolotami irlandzkiego przewoźnika.
W zbliżającym się sezonie „Zima 2021/2022”, który tradycyjnie rozpoczyna się w ostatnią niedzielę października i trwa do ostatniej soboty marca, Ryanair oferuje z Pyrzowic w sumie 16 tras do 8 państw, to jest na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund, Kolonia/Bonn), Norwegii (Oslo-Gardermoen), na Ukrainę (Odessa, Kijów-Borispol) do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Edynburg, Londyn-Stansted, Manchester) i Włoch (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo).

Pierwszy samolot z Pyrzowic do Wenecji wystartuje 27 marca.  Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.Tagi:

Dodaj komentarz

*
*