Reklama

Duże zainteresowanie przetargiem na dostawę nowych parkomatów do Katowic

Redakcja
Zbliżają się zmiany w strefie płatnego parkowania w Katowicach. MZUiM otworzył oferty w przetargu na dostawę 350 nowych parkomatów. Zainteresowanie zamówieniem było spore.

Parkomaty to jeden z elementów, który zadecyduje o tym, kiedy zajdą duże zmiany w polityce parkingowej miasta. Katowice planują rozszerzyć obszar strefy płatnego parkowania i wprowadzić nowe stawki. O konieczności wdrożenia nowych rozwiązań mówi się już od wielu lat. Ten rok może być kluczowy. Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że najwcześniej jesienią pojawią się pierwsze nowości w parkowaniu.

Strefa płatnego parkowania zostanie powiększona o nieobjętą dotąd opłatami część śródmieścia, a w dalszej kolejności o część Bogucic, Zawodzia, os. Paderewskiego i Koszutkę. Żeby tak się stało, miasto potrzebuje znacznie więcej parkomatów niż do tej pory. Dlatego Miejski Zarząd Ulic i Mostów w połowie grudnia 2021 roku ogłosił przetarg na dostawę 350 takich urządzeń. Po odwołaniu złożonym przez jedną z firm ostatecznie oferty zostały otwarte w tym miesiącu. Do przetargu stanęło 6 firm. Oferty wahają się od 9,42 mln zł brutto do 14,3 mln zł brutto. Rzadko zdarza się, żeby wszystkie mieściły się w zakładanym przez zamawiającego budżecie. Jednak tym razem MZUiM ma możliwość wyboru spośród wszystkich ofert, ponieważ na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć 15 mln zł brutto.

Wyłoniony wykonawca pierwsze 100 parkomatów będzie musiał dostarczyć w okresie od 1 do 23 września 2022 roku. Druga dostawa pozostałych 250 parkomatów powinna się odbyć w w ciągu dwóch miesięcy – od 1 lutego do 31 marca 2023. Urządzenia mają nie tylko zostać podłączone, ale również uruchomione w wymienionych terminach. Ponadto wybrana firma ma szkolić pracowników MZUiM w zakresie obsługi całego systemu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*