Reklama

Nowe metrolinie autobusowe. Sosnowiec zapowiada likwidację “osiemsetek” do Katowic

Redakcja
Metrolinie coraz bliżej. Mają one zastąpić linie autobusowe kursujące pomiędzy miastami. O końcu “osiemsetek” poinformował dzisiaj Sosnowiec.

O metroliniach głośno jest od początku tego roku. Niedawno metropolia pokazała jak będą przebiegały trasy nowych linii autobusowych. Metropolitalne autobusy spotkały się z falą krytyki. Okazało się, że szybkie połączenia, które miały oferować, takie nie będą. Oznacza to, że pasażerowie otrzymają niemal tę samą ofertę przewozową.

PRZECZYTAJ TEŻ: Linie metropolitalne, czyli miała być nowa jakość, a wyszło jak zwykle [KOMENTARZ]

W pierwszej kolejności uruchomionych zostanie 7 nowych linii. Będą to: M1 (Katowice – Chorzów – Świętochłowice – Ruda Śląska – Zabrze – Gliwice), M2 (Katowice – Sosnowiec – Dąbrowa Górnicza), M3 (Katowice – Chorzów – Bytom – Tarnowskie Góry), M4 (Sosnowiec – Katowice), M18 (Gliwice – Gierałtowice – Mikołów – Tychy), M24 (Katowice – Chorzów – Świętochłowice – Ruda Śląska – Zabrze), AP (Katowice – Lotnisko Pyrzowice). Od razu mówiło się o tym, ze wprowadzenie tych autobusów będzie oznaczało likwidację istniejących “osiemsetek” kursujących na tych samych trasach. Dzisiaj o planach, które mają wejść w życie za niespełna miesiąc, poinformował sosnowiecki urząd.

PRZECZYTAJ TEŻ: Linie metropolitalne ruszą w kwietniu. Niektóre dotychczasowe połączenia zostaną zlikwidowane

Zamiast linii nr 801 i 831 będą jeździły autobusy oznaczone jako M2. Kursów ma być więcej niż do tej pory. M2 w dni robocze będzie kursowała co 10 min w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W pozostałych porach oraz w dni wolne, co 30 min. Dodatkowo linia ta będzie kursowała w godzinach nocnych z częstotliwością co 60 minut. Linia M4 zastąpi linę nr 815. Mieszkańcy Ostrów Górniczych i Kazimierza Górniczego dzięki temu połączeniu dojadą w nocy do Katowic. Wszystkie kursy nocne linii M2 i M4, tak jak pozostałe linie nocne, będą kończyły swoje trasy na dworcu PKP w Katowicach. Ujednolicenie zaplanowano dla linii 808 i 811. Będą kursowały jako autobusy o numerze 808. W dni robocze co 20 minut, a w dni wolne co 40 minut. Mieszkańcy Sielca w ten sposób uzyskają większą liczbę bezpośrednich połączeń z Katowicami z przystanków Sielec Osiedle Zamkowa i Sielec Wawel Kościół.

Bez zmian ma kursować linia nr 835. Uruchomienie nowych linii  metropolitalnych planowane jest na 5 kwietnia.


Dodaj komentarz

*
*