Reklama

Nowa strażnica OSP w Katowicach została pomalowana przez kiboli Ruchu [WIDEO]

Redakcja
Pseudokibice pobazgrali strażnicę OSP w Dąbrówce Małej. Jednostka opublikowała nagranie z dewastacji i zachęca wandala do zgłoszenia się zanim sprawą zajmie się policja.

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej została zdewastowana przez wandali. Budynek przy ul. Strzelców Bytomskich przeszedł niedawno przebudowę. Elewację strażnicy pseudokibice Ruchu Chorzów zniszczyli w miniony piątek. Około godz. 22.00 do budynku jednostki podjechało auto. Od strony pasażera wysiadł mężczyzna i sprejem namalował litery HKS na ścianie.

Nie dziękujemy za pomalowanie nam elewacji w piątek. Mamy ujęcia z 3 kamer i dojście do nagrania z autobusu. Prosimy o zgłoszenie się do nas w przeciągu 2 tygodni, załatwimy to wewnętrznie, inaczej sprawa ląduje wiesz gdzie” – napisała OSP w Dąbrówce Małej na profilu Facebook i opublikowała nagranie, na którym widać moment dewastacji. Jak zapowiada Dawid Durał, prezes OSP, sprawa zostanie zgłoszona na policję. – Wystąpiliśmy też do PKM Katowice o zabezpieczanie monitoringu z piątku, bo zaraz za samochodem sprawców jechał autobus komunikacji miejskiej – mówi

Przebudowa strażnicy zakończyła się pod koniec 2020 roku i kosztowała ponad 5,9 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Rr 10 maja, 2022 at 8:34 pm - Reply

    Złapać i niech płaci za odmowienie całego budynku!!!!

  2. Katowiczanin 10 maja, 2022 at 5:31 pm - Reply

    Po co to chorzowskie bydło przyjeżdża do Katowic? Nie czują się dobrze w swoim syfie na Batorym?

Dodaj komentarz

*
*