Reklama

Nowa stacja ładowania „elektryków” stanęła na parkingu centrum handlowego

Ł. K.
Kolejny punkt do ładowania samochodów elektrycznych w Katowicach. Na parkingu Silesia City Center kierowcy będą mogli korzystać z niego bezpłatnie przez kilka miesięcy. Jednocześnie urządzenie może ładować 3 pojazdy.

W Katowicach powstało kolejne miejsce do ładowania pojazdów z silnikami elektrycznymi. Nowy punkt stanął na parkingu naziemnym Silesia City Center. – Zdajemy sobie sprawę, że wśród naszych klientów są osoby posiadające samochody elektryczne, dlatego uruchomiliśmy stację ładowania tego typu pojazdów. Jest ona czynna całą dobę. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie można korzystać z niej bezpłatnie – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center. Ładowarka na parkingu SCC należy do sieci Greenway i umożliwia ładowanie samochodów elektrycznych prądem stałym oraz prądem zmiennym. Stacja obsługuje standardy: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2.  Jak informuje centrum handlowe, równocześnie stacja może obsługiwać nawet 3 pojazdy, a ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje do 40 minut. Po kilku miesiącach każdy, kto będzie chciał naładować samochód, będzie musiał zarejestrować się na stronie www.greenwaypolska.pl i otrzymać kartę dostępową.

To kolejna stacja ładowania samochodów elektrycznych, jaka w ostatnim czasie powstała w Katowicach. Kilka tygodni temu podobną zainstalował przy swojej siedzibie na ul. Chorzowskiej ING Bank Śląski.


Tagi:

Komentarze

  1. Grzechu 3 lutego, 2018 at 7:32 pm - Reply

    Super sprawa! Dopero sprawdzilem w aplikacji, że teraz mam Green Way’a wlasciwie pod nosem. I mam 😉 Ładowałem osobiście wczoraj – wszystko działa jak powinno. 25 minut podczas lunchu i back to work

Dodaj komentarz

*
*