Reklama

Nowa linia w Pyrzowicach. Będzie połączenie z Amsterdamem

Grzegorz Żądło
Holenderska linia lotnicza Transavia ogłosiła, że od 9 maja 2017 roku uruchomi z Katowice Airport bezpośrednie połączenie na lotnisko Amsterdam-Schiphol. Do stolicy Holandii będzie można polecieć trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Trasa ma być całoroczna. Od stycznia Katowice pojawią się też w wyszukiwarce lotów linii KLM, co oznacza, że na jednym bilecie będzie można polecieć z Pyrzowic do np. Ameryki Południowej.

Lotnisko w Amsterdamie to jeden z największych europejskich portów przesiadkowych. Dzięki wejściu Transavii do Pyrzowic, wiele kierunków stanie się bardziej dostępnych z Katowic. Połączenie z Katowice Airport będzie bowiem oferowane w tzw. codesharze z KLM, czyli narodową linią holenderską. Oznacza to, że pasażerowie wylatujący z Pyrzowic, na jednym bilecie, po jednej odprawie biletowo-bagażowej, będą mogli korzystać z siatki połączeń KLM z lotniska w Amsterdamie, która obejmuje około 130 połączeń do ponad 60 krajów.

Transavia to niskokosztowa holenderska linia lotnicza założona w 1965 roku. Jej właścicielem jest grupa KLM-Air France. Przewoźnik dysponuje flotą 44 Boeingów 737 w wersjach 700 i 800. Największa z siedmiu baz linii funkcjonuje na lotnisku Amsterdam-Schiphol.

Ceny biletów z Pyrzowic do Amsterdamu zaczynają się od 29 euro w jedną stronę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*