Reklama

Nowa firma wchodzi na katowicki i chorzowski rynek wynajmu elektrycznych hulajnóg

G. Ż.
Zwiększa się konkurencja na rynku wynajmu elektrycznych hulajnóg. Od dzisiaj w Katowicach i Chorzowie można wypożyczyć hulajnogi TIER. To założona w 2018 roku w Berlinie firma, która działa już w ponad 240 miastach w 22 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Jak informuje TIER, na terenie Katowic i Chorzowa do dyspozycji będzie 1200 elektrycznych hulajnóg, z których 60% będzie „stacjonowało” w stolicy województwa, a 40% w Chorzowie. Obydwa miasta są traktowane jak jedna strefa.

Spółka podpisała porozumienie z urzędami w obu miastach. Gminy określają w nich m.in. miejsca parkingowe, obszary z redukcją prędkości czy miejsca objęte zakazem parkowania. Z kolei operator hulajnóg zobowiązuje się do edukowania użytkowników z przepisów o ruchu drogowym, bezpiecznym poruszaniu się e-hulajnogą oraz o właściwym parkowaniu pojazdu. Warto przypomnieć, że elektryczna hulajnoga powinna być zaparkowana w wyznaczonych przez miasto miejscach. Jeśli nie ma takiego w pobliżu, trzeba ją zostawić jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Przestrzeń pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowany odpowiednio pojazd powinien „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu. Warto pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

Podobnie jak w przypadku innych firm, żeby wypożyczyć hulajnogę TIER, również trzeba ściągnąć aplikację, zarejestrować się i przypisać metodę płatności. Następnie trzeba znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji.

Z okazji wejścia na katowicki i chorzowski rynek TIER oferuje wypożyczenie w cenie 49 groszy za minutę, bez opłaty za odblokowanie.

Firma nie odpowiedziała precyzyjnie na nasze pytanie o to, do kiedy potrwa promocja oraz ile będziie kosztowało wypożyczenie po jej zakończeniu. – Brak opłat za uruchomienie e-hulajnogi na pewno będzie obowiązywać przez najbliższe tygodnie, jednak nie wykluczamy możliwości przedłużenia czasu promocji. Po tym okresie wprowadzimy docelowy cennik, jednak jeszcze jest za wcześnie, żeby podać wiążące stawki za przejazd – poinformowała nas przedstawicielka TIER.

Jeśli stawki w Katowicach będą takie, jak w innych polskich miastach, to można się spodziewać opłaty za odblokowanie w wysokości 2,5 zł i 49 groszy za minutę jazdy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*