Reklama

Nowa Dworcowa coraz bliżej. Miasto podpisze umowę z wykonawcą

Łukasz Kądziołka
Przebudowa ulicy Dworcowej oznacza duże zmiany w centrum Katowic. To będzie drugie tak duże przedsięwzięcie po inwestycji w strefę Rondo-Rynek. Już wiadomo kiedy miałyby ruszyć prace.

Nowa Dworcowa to aktualnie najważniejsza inwestycja, która ma w dużym stopniu zmienić centrum Katowic. Już teraz ul. Dworcowa to plac budowy, bo trwa modernizacja dawnego dworca i rozbudowa Hotelu Diament. Ale właściwa przebudowa dopiero się rozpocznie. Jej efektem ma być deptak, duża ilość nowej zieleni i brak przejazdu na ul. Tylną Mariacką. Powoli można odliczać czas do rozpoczęcia inwestycji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądała ul. Dworcowa. Publikujemy nowe wizualizacje

Po drugim przetargu miasto wybrało wykonawcę. Pierwszy został unieważniony na początku czerwca z powodu zbyt wysokich kwot oferentów. Najtańsza złożona oferta przekraczała o  ponad 1,6 mln zł budżet, jaki Katowice chciały przeznaczyć na inwestycję. W drugim przetargu miasto podniosło kwotę z 14 594 965 zł do 15 896 536 zł. Zgłosiły się dwie firmy. Obydwie zaproponowały ceny spełniające wymagania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Dworcowej jednak nie będzie dużego drzewa

Wyłoniony wykonawca, gliwicka firma Silesia Invest Sp. z o.o., złożyła tańszą ofertę. Umowa ma zostać podpisana po 27 sierpnia. Firma będzie miała dwa tygodnie na przedstawienie harmonogramu prac. Te mają potrwać 10 miesięcy, a koszt inwestycji to 15 575 754 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że prace miałyby ruszyć w połowie września.


Tagi:

Komentarze

 1. Obywatel 22 października, 2019 at 11:29 am - Reply

  Czorny w.c. na Rynku, który obecnie przesłania Rondo i Spodek.
  Kto to wymyślił, żeby po wyjściu z PKP w stronę Rynku, zasłonić dalszy widok na Rondo?!

  • Piotr 22 października, 2019 at 2:50 pm Reply

   Nikt tego nie pilnuje i nie remontuje płyt chodnikowych… brud, brud i jeszcze raz brud !! Natomiast pawilon na rynku, zdaniem moich gości, wygląda jakby robocop zrobił klocka i poszedł dalej… ;)) Wystarczy zwykła markiza z aluminiowych rurek ale dookoła budynku !!

 2. Piotr 21 października, 2019 at 8:48 pm - Reply

  Minęły dwa miesiące… I co dalej szanowny UM Katowice ?? Ci ludzie na 100% nie są Ślązakami !! My jesteśmy zorganizowani i słowni…

  • Obywatel 22 października, 2019 at 6:08 am Reply

   Komentarz daje do myślenia.

   • Piotr 22 października, 2019 at 9:45 am Reply

    Proszę zauważyć, że rozpoczęcie rewitalizacji ulicy Dworcowej UM Katowice obiecywał ponad rok temu.. Powtarzam, obiecywano że jesienią ubiegłego roku rozpoczną się prace… Śmiać się czy płakać ? Co powiedzieć o połamanych i falujących płytach na ul Mariackiej i placu Szewczyka ? Remont WC w Spodku ? Parking wielopoziomowy na tylnej Mariackiej ? Itd, itp. !! Co powiedzieć o prezentacjach nowych obiektów, które w realizacji wyglądają nieco inaczej… To indolencja czy niekompetencja ?

Dodaj komentarz

*
*