Reklama

Nowa droga rowerowa przy strefie kultury. Krótki odcinek kończy się na jezdni

Redakcja
Trwa budowa nowej drogi rowerowej w Katowicach. To kolejna obiecana na ten rok rowerowa inwestycja i realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Fragment drogi rowerowej powstaje przy strefie kultury. Od początku listopada trwa budowa kilkuset metrów infrastruktury dla rowerzystów. Zaczyna się ona na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Góreckiego przejazdem rowerowym przez Góreckiego i biegnie po wschodniej stronie Olimpijskiej w kierunku północnym, do skrzyżowania z ul. Skrzypka. Teraz widać już postępy prac, bo pojawiają się krawężniki i gotowe są trzy przejazdy rowerowe. Droga ma około 250 metrów długości. Kończy się oraz zaczyna na jezdni. Dlatego rowerzyści jadący w kierunku ul. Ordona będą musieli włączać się do ruchu po przekroczeniu ul. Skrzypka. W miejscu obecnego chodnika na ul. Skrzypka powstanie ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej, który będzie się kończył na najbliższym skrzyżowaniu, przy blokach.

Inwestycja to jedna z obiecanych na ten rok realizacji infrastruktury rowerowej w Katowicach. Projekt do Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Połączenie rowerowe Strefy Kultury z Koszutką” zdobył 2263 głosów. Koszt realizacji to ponad 352 tys. zł brutto. Droga powinna być gotowa w grudniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*