Reklama

Nowa aplikacja do planowania podróży komunikacją miejską. Metropolia wypuściła M2GOinfo

Redakcja
Powstała aplikacja do planowania podróży komunikacja miejską. Metropolia wypuściła nowy produkt na urządzenia mobilne, który ma ułatwić korzystanie z usług ZTM-u.

Nowa aplikacja ma pomóc w podróżowaniu komunikacją miejską. Ma być ona uzupełnieniem komputerowej wersji Sytemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, który jest dostępny TUTAJ. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chwali się, że to pierwsza „apka” w kraju, która śledzi na trasie wszystkie pojazdy i umożliwia ich wyszukanie na mapie. – Daje ona wirtualny dostęp do tablic odjazdów autobusów, tramwajów i trolejbusów na ok. 7 tys. przystankach, obsługiwanych dziennie przez ok. 1,5 tys. pojazdów. Zaletą aplikacji jest możliwość personalizacji dostępu do najważniejszych dla niego danych na wirtualnej tablicy przystanku. Pasażer może tak ją skonfigurować, aby wyświetlała mu tylko wskazane linie, może też stworzyć listę ulubionych przystanków – tłumaczy Adam Krakowczyk, dyrektor Departamentu Informatyki Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii..W ten sposób można szybko przejść do interesującego pasażera przystanku i sprawdzić w jakim czasie odjeżdża następny autobus czy tramwaj. Można też dodawać do ulubionych konkretne linie.
Obok wyszukiwania przystanków i linii, jedną z głównych funkcjonalności jest planowanie podróży. Użytkownik może wskazać na mapie punkt jej rozpoczęcia i zakończenia, wpisać adresy lub nazwy przystanków oraz planowaną godzinę rozpoczęcia trasy. Wyszukiwarka wskaże dostępne środki transportu oraz minimalny czas przesiadki. W aplikacji dostępne są też aktualne informacje dotyczące objazdów, remontów oraz zmian w rozkładzie jazdy.

M2GOinfo była testowana w czerwcu przez internautów. Od 3 października mogą ją już pobrać za darmo użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android. Jak zapowiada metropolia aplikacja wkrótce trafi także do App Store dla IOS. Na razie można ją pobrać wyłącznie TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 6 października, 2021 at 3:40 pm - Reply

    Niech te ciecie malinowe z GZM, pokażą nam za co biora wypłaty i dogadają się z UM Katowice, aby autobusy pospieszne wjeżdżały na dworzec miejski w Katowicach (pod dworcem PKP). Aktualnie po przyjeździe do Katowic, mieszkańcy miast GZM muszą biegać w poszukiwaniu odpowiedniego przystanku aby przesiąść się na autobus do jednej z dzielnic Katowic lub innego miasta GZM. Jest tych autobusów pośpiesznych około 20 na godzinę, więc dworca autobusowego Katowicom nie zapchają !!
    Wyć się chce nad impotencja organizacyjną urzędników z GZM !!
    Kupić nowe autobusy i odpalić apke, to nie wszystko czego będziemy od was wymagać…

  2. miko 6 października, 2021 at 11:18 am - Reply

    Niestety na razie dosyć wolno chodzi.

Dodaj komentarz

*
*