Reklama

Nocne korki na autostradzie A4. To początek remontu, który potrwa kilka miesięcy

Ł. K.
Na autostradzie A4 trwają przygotowania do remontu jednego z wiaduktów. Minionej nocy kierowcy stali tu w korkach. Dzisiaj już takich problemów nie będzie.

Wiadukt nad autostradą A4 do remontu. Już na początku sierpnia ruszyły przygotowania do prac remontowych. Obejmą one wiadukt w ciągu ul. Mysłowickiej, który przebiega nad katowickim odcinkiem autostrady A4 (343 km). W pierwszej kolejności zamknięto sam wiadukt, ale w tym tygodniu prace przeniosły się poziom niżej. Żeby przygotować plac budowy i tymczasową organizację ruchu, trzeba było wprowadzić dodatkowe ograniczenia w ruchu. Wczoraj mogli to odczuć kierowcy jadący w kierunku Krakowa, którzy stali w korkach na granicy Katowic i Mysłowic. Dzisiaj już nocnych utrudnień nie będzie. Wprowadzona organizacja ruchu będzie obowiązywała przez najbliższe miesiące.

Ruch na odcinku ok. 500 m odbywał się będzie tymczasowo dwoma zwężonymi pasami na każdej jezdni. Zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września, a następnie zostaną wprowadzone kolejne zmiany. W trakcie remontu wiaduktu na ul. Mysłowickiej wymienione zostaną m.in. nawierzchnia jezdni, chodniki, bariery ochronne i balustrady, a konstrukcja stalowa z podporami zostanie poddana renowacji. Prace potrwają do końca roku.

Kolejnym obiektem, który ma zostać wyremontowany jest wiadukt w ciągu ul. Szopienickiej. Prace mają się tu rozpocząć w styczniu i potrwać do czerwca 2023 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*