Reklama

Nieznany numer telefonu – kto do mnie dzwonił?

Chyba codziennie każdy z nas wykonuje lub odbiera połączenia telefoniczne. Niemal niemożliwe jest zapisanie wszystkich numerów, które próbują się z nami skontaktować. Nic więc dziwnego, że zdarza się, iż na wyświetlaczu naszego telefonu pojawia się nieznany nam identyfikator. Spora część osób ignoruje takie połączenia i ich nie odbiera w obawie przed możliwymi konsekwencjami. Inni poszukują rozwiązania, które pomoże zdemaskować nadawcę połączenia jeszcze przed podniesieniem słuchawki. Z pomocą przychodzi nam w tym przypadku internet.

Jakie numery budzą nasz niepokój i ciekawość?

Telefony komórkowe i stacjonarne to obecnie jedne z podstawowych narzędzi kontaktu na odległość. Ich popularność i powszechność przekłada się niestety także na ilość zagrożeń, które czyhają na użytkowników tego rodzaju urządzeń. Niemal codziennie w mediach pojawiają się doniesienia dotyczące oszustów, naciągaczy, nieuczciwych sprzedawców czy osób, które podszywają się pod pracowników banków czy naszych bliskich. Szczególnie groźna jest ta ostatnia grupa, z którą kontakt może skończyć się utratą pieniędzy czy tożsamości. Wiele osób zwyczajnie ignoruje więc połączenia pochodzące z numerów, które nie są im znane. Za taką próbą kontaktu może jednak stać także bliska lub znajoma nam osoba, która potrzebuje naszej pomocy, a sama na przykład utraciła dostęp do swojego telefonu. Dzwonić może też prawdziwy przedstawiciel firmy, z której usług korzystamy. Wówczas z naszą niepewnością udajemy się do sieci i próbujemy znaleźć właściciela danego numeru (często wpisywanym do wyszukiwarki identyfikatorem jest na przykład numer 799626320). Internet podpowie nam, czy dany numer powiązany jest z firmą lub przedsiębiorstwem, które upubliczniło go w sieci. W innych przypadkach warto rozważyć skorzystanie z baz danych czy nieco bardziej zaawansowanych narzędzi.

Gdzie sprawdzić, kto do nas dzwonił?

W sieci znajdziemy sporo serwisów i aplikacji, które mogą nam pomóc w identyfikacji nieznanego numeru, który próbuje się z nami skontaktować. Jednym z wyróżniających się miejsc jest witryna https://infonumer.pl, która opiera się na opiniach i ocenach użytkowników sieci. To dzięki niej sprawdzimy, czy dany numer cieszy się zaufaniem, czy też uważany jest za potencjalnie złośliwy lub nachalny. Pozwoli nam to na zablokowanie niechcianych połączeń i numerów czy dodanie tych zaufanych do listy naszych kontaktów. Serwis oferuje użytkownikom także aplikację mobilną, która jeszcze przed odebraniem połączenia wyświetli oceny i opinie na temat danego numeru. Warto pamiętać, że zaawansowane i rozbudowane narzędzia mogą wymagać od nas uiszczenia stosownej opłaty. Przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem i cennikiem.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*