Reklama

Niektórzy myślą, że to reklama, a to dewastacja

G. Ż.
Na elewacji kamienicy przy ul. Moniuszki 6 w centrum Katowic niedawno pojawiło się graffiti. Niektórzy myślą, że to forma reklamy sklepu z artykułami plastycznymi. Jak się jednak okazuje, to zwyczajna dewastacja, która została już zgłoszona na policję.

W związku z tym, że na graffiti znalazło się hasło z nazwą sklepu, który mieści się na parterze, pojawiły się podejrzenia, że to właśnie on stoi za pomalowaniem elewacji. – Nie mamy z tym nic wspólnego. Nikt nie pytał nas o zgodę. Nie wiemy kto pomalował elewację – usłyszeliśmy w sklepie „Matejko”.

Zgodę na graffiti musiałby wydać Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, bo kamienica należy do miasta. Nikt do KZGM się nie zwrócił. – To dewastacja, którą zgłosiliśmy już na policję. Dwa czy trzy lata temu przyziemie też zostało zniszczone. Wtedy to zamalowaliśmy. Teraz będzie podobnie, ale musimy chwilę poczekać na załatwienie sprawy z ubezpieczycielem i czynności prowadzone przez policję – mówi Renata Rymsza, kierownik Oddziału Eksploatacji Budynków nr 3 w KZGM.

Kamienica przy ul. Moniuszki 6 została zbudowana w 1872 roku. W roku 1910 została nadbudowana, a jej dalsza przebudowa odbyła się w latach międzywojennych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*