Reklama

Niedługo rozpocznie się festiwal Film + Miasto. Jednym z gości Tomasz Raczek

Redakcja
W czwartek 27 czerwca rozpocznie się festiwal Film + Miasto. Jego tematyka skupia się na mieście oraz jego relacji z naturą. Na wydarzenie składają się filmy dokumentalne, spotkania, warsztaty i spacery miejskie.

Festiwal będzie okazją do innego spojrzenia na miasto, a także do rozmowy o tym, jak przeszłość miast może inspirować przyszłe zmiany. Uczestnicy poszukają również przestrzeni miejskiego odpoczynku oraz prostych przyjemności.

Seanse filmowe odbywać się będą w Kinie Światowid oraz Kinoteatrze Rialto. Inne wydarzenia zaplanowane są w różnych przestrzeniach miejskich, między innymi w parkach i na targowiskach.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w Kinie Światowid pokazem filmu „Ewangelia według Ciretty”. Po seansie odbędzie się spotkanie z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem, który opowie o terapeutycznym wymiarze kina i korzyściach z filmowego podróżowania.

Nasze wydarzenie zostało podzielone na cztery tygodnie. Pierwszy tydzień, to tydzień oddechu – jest on przeznaczony na odpoczynek. W drugim tygodniu przyjrzymy się miejskim nieużytkom, które żyją swoim życiem. Będziemy się zastanawiać czy to źle, czy też dobrze. Trzeci tydzień upłynie na rozważaniach dotyczących tego, czy miasto potrzebuje przyszłości – czy ma mieć plan, czy też zdać się na trendy światowe. Z kolei czwarty tydzień to tydzień muzyczny – mówi Ewa Sadkowska, dyrektor Instytucji Filmowej Silesia Film

Część wydarzeń jest bezpłatna, na niektóre obowiązują zapisy. Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*