Reklama

Niedługo kończy ci się polisa? Porównaj ceny OC!

Kończy ci się polisa? Nie zostawiaj jej odnowienia na ostatnią chwilę, znajdź czas na dokładne prześledzenie dostępnych ofert i wybierz najlepszą dla siebie. Pamiętaj – nie możesz jeździć nieubezpieczonym samochodem, nawet jeden dzień bez polisy może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

Od jakiegoś czasu to ustawa chroni zapominalskich kierowców i na 14 dni przed upłynięciem okresu ochrony OC dostaniemy o tym informacje. Co więcej, obecnie jeśli opłacaliśmy polisę w terminie odnowi się ona automatycznie, co pozwoli uniknąć kar i nieprzyjemności związanych z brakiem jej posiadania.

Niemniej jednak nie zawsze chcemy kontynuować współpracę z naszym ubezpieczycielem, wówczas warto rozejrzeć się za czymś nowym i skorzystać np. z internetu, gdzie dzięki porównywarce ubezpieczeń samochodowych w szybkim czasie sprawdzimy, co tak naprawdę się w tym momencie opłaca.

Brak OC – co za to grozi?

Kara za brak aktualnego ubezpieczenia OC jest uzależniona przede wszystkim od dwóch czynników:

–  jak długo nie mamy opłaconej polisy,

– jakim pojazdem jeździmy.

W porównaniu z rokiem poprzednim, w sytuacji, gdy jeździmy bez OC ponad 14 dni, zapłacimy o 700 zł więcej. Ale warto pamiętać, że nawet kilka dni niosą ze sobą konsekwencję – jeśli nie mamy OC do trzech dni, mandat może wynieść nawet ok. 1000 zł.

Co więcej, jeśli spowodujemy wypadek bez ważnego OC będziemy musieli zapłacić zaległe ubezpieczenie oraz wszystkie koszty związane z naprawą uszkodzonych pojazdów oraz ew. koszty leczenia poszkodowanych. To może zdecydowanie nadszarpnąć nasz domowy budżet.

Gdzie szukać produktu dla siebie?

Skoro już wiemy, co może spotkać nas za brak OC warto wcześniej zacząć szukać produktu dla siebie. Możemy to zrobić umawiając się z agentami i przeprowadzając liczne rozmowy na mieście. W rozmowie w cztery oczy możemy zadać wiele nurtujących nas pytań, możemy zebrać katalogi do prześledzenia w domu etc. Jednak musimy pamiętać, że takie rozwiązanie wiąże się z poświęceniem mnóstwa czasu. Będziemy musieli najprawdopodobniej wziąć urlop i rozpisać sobie dokładnie gdzie chcemy się udać. A istnieje szansa, że po kilku takich spotkaniach nie będzie nam się chciało nigdzie dalej iść i wybierzemy, to co na tamten moment wyda nam się atrakcyjne.

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o samodzielne sprawdzenie ofert w sieci. To niewątpliwie duże ułatwienie, ponieważ w jednym miejscu możemy znaleźć nawet 76 ofert OC i AC, i co ważne możemy je automatycznie ze sobą porównać, co pozwoli wybrać nam najbardziej korzystną cenę. Warto również zaznaczyć, że coraz więcej ubezpieczycieli dodaje szczególne zniżki, do polis zakupionych przez internet, dlatego nie ma na co czekać. Aby dowiedzieć porównać ceny OC warto zajrzeć na stronę https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*