Reklama

Nie ma „zachodu słońca”. Neon został wyłączony

Redakcja
Popularny neon w centrum Katowic przestał świecić. „Zachodu słońca” nad Rawą nie można oglądać już od jakiegoś czasu, ale niebawem ma wrócić.

Nad Rawą nie ma „Zachodu słońca”. Od jakiegoś czasu są problemy z neonem w ścisłym centrum Katowic. To instalacja, która powstała w 2016 roku przy okazji Street Art Festivalu. Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie śródmieścia od momentu powstania cieszy się dużym zainteresowaniem. W sieci jest pełno zdjęć tego miejsca, bo wiele osób uwiecznia je podczas wizyty w Katowicach.

Źródło: supergutstudio.pl.

Na początku tego roku zauważono problemy z neonem. Jak informuje Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów, instalacja przestała częściowo działać. Jeszcze w zeszłym tygodniu można było zobaczyć napis „hód słońca”, bo nie świeciła się pierwsza sylaba pierwszego wyrazu. Zepsuł się jeden z obwodów, więc ostatecznie postanowiono całkowicie wyłączyć neon do czasu naprawy. Nie wiadomo dlaczego uległ on awarii. Niewykluczone, że koszt naprawy zostanie pokryty z ubezpieczenia. „Zachód słońca” powinien wrócić nad Rawę w przyszłym tygodniu. Naprawą zajmuje się firma Neon-Irsa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*