Reklama

Nie ma chętnych na biurowiec na os. Witosa. Będzie niższa cena

Fot. archiwum.

G. Ż.
Nie było chętnych w przetargu na sprzedaż biurowca przy ul. Kossutha 7 na os. Witosa. Będzie drugi przetarg, z niższą ceną.

Urząd miasta wystawił na sprzedaż mający 3540 m kw powierzchni biurowiec za 5,220 mln zł. Nieoficjalnie urzędnicy twierdzili, że wstępne zainteresowanie kupnem budynku jest duże. Okazało się jednak, że za taką cenę nikt go nie chce. Może dlatego, że obiekt jest w złym stanie technicznym, a na dodatek kosztowne może być usuwanie azbestowych płyt.

W drugim przetargu, który zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu, cena wywoławcza wyniesie 4 mln zł.

Nie wiadomo za to co stanie się z nieruchomością miasta w Zwardoniu. Odbył się już trzeci przetarg i po raz kolejny nikt się zgłosił, mimo że cena została obniżona do 208 tys. zł. Do kupienia był budynek rekreacyjno-wczasowy o powierzchni użytkowej 238,50 m2, tyle że w złym stanie technicznym, wymagający przeprowadzania kapitalnego remontu oraz działka o powierzchni 3593 m2.

Jak informuje UM Katowice, “decyzja o sposobie zadysponowania nieruchomości zostanie podjęta po wykonaniu operatu szacunkowego uwzględniającego negatywne wyniki dotychczasowych przetargów.”

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*