Reklama

Nie ma chętnych do prowadzenia bistro na dworcu przy ul. Sądowej. Puste są też lokale w centrach przesiadkowych

G. Ż.
W przetargu na najem lokalu pod gastronomię na dworcu autobusowym przy ul. Sądowej nie wpłynęła żadna oferta. Oznacza to, że lokal nadal będzie stał pusty. Podobnie jak te w centrach przesiadkowych w Brynowie i Zawodziu.

O problemach z wynajmem lokali na dworcu i w centrach przesiadkowych pisaliśmy kilka tygodniu temu. Najemcy zrezygnowali, bo ruch był znikomy. Okazuje się, że nowych na horyzoncie nie widać.

Do 13 sierpnia chętni do poprowadzenia bistro na dworcu przy ul. Sądowej mogli składać w urzędzie miasta dokumenty do przetargu. Chętnych nie było. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony na przełomie sierpnia i września.

Podobnie jak na wynajem wolnych lokali użytkowych (kiosk – 35,98 m kw. i kawiarnia – 43,51 m kw.) w CP Zawodzie. Co ciekawe, dotychczasowy najemca tych lokali miał się przenieść do CP Brynów, żeby prowadzić tam kawiarnię (35,98 m kw.). Podpisał umowę najmu obowiązującą od 18 maja i przez trzy miesiące miał płacić symboliczną złotówkę za m kw. Okazało się jednak, że szybko zrezygnował. Złożył w UM wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i od 1 września lokal w CP Brynów znów będzie pusty.

Na razie nie ma jeszcze daty ogłoszenia przetargu na najem.


Tagi:

Komentarze

  1. Jo 22 sierpnia, 2021 at 6:04 am - Reply

    Do chwili kiedy prowadzenie interesu zacznie się tam opłacać, zwolnić ze wszelkich opłat i może zadziała.

  2. Michal 21 sierpnia, 2021 at 6:29 pm - Reply

    Tam powinny powstać jakieś Punkty Obsługi Pasażera ZTM…

  3. hehe 20 sierpnia, 2021 at 11:24 pm - Reply

    To tylko pokazuje jak trafne i potrzebne były te „inwestycje”, postawione przez królika za nasze…

Dodaj komentarz

*
*