Reklama

Nie działają rogatki na przejeździe kolejowym. Kierowcy muszą uważać

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Utrudnienia na przejeździe kolejowym w Katowicach. Rogatki uległy awarii i trwa ich naprawa. Do tego czasu kierowcy muszą w tym miejscu uważać.

Awaria na przejeździe kolejowo-drogowym w Katowicach. Na ul. Słonecznikowej w Podlesiu, którą przecina linia kolejowa nr 139, od godzin nocnych występują utrudnienia. Powodem jest usterka rogatek na przejeździe kategorii B, czyli opuszczanych samoczynnie. Na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych, które naprawiają urządzenia. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, pojawiły się tu tablice informujące o wyłączone sygnalizacji i znak STOP. Pociągi zwalniają do 20 km/h i podają sygnał „baczność”, czyli jeden długi sygnał dźwiękowy. – Ważne, aby każdy kierowca stosował się do przepisów ruchu drogowego i zachował ostrożność przy przejeżdżaniu przez tory. Gwarantuje to bezpieczeństwo przejazdu – mówi Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Rogatki mają zostać naprawione dzisiaj, ale nie jest znana dokładna godzina przywrócenia ich działania.

AKTUALIZACJA, godz. 13.30

Usterka na przejeździe została usunięta. Wszystko działa tak, jak przed awarią.


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 11 maja, 2022 at 1:49 pm - Reply

    Kodeks drogowy nakazuje upewnienie się przed przejazdem kolejowym o możliwosci bezpiecznego wjazdu.
    Zawsze. Niezależnie od tego czy przejazd jest z zaporami czy bez, uszkodzonymi czy działającymi. Multum idiotow nie stosuje się.

    • podajnik 11 maja, 2022 at 4:32 pm Reply

      Tylko, że nie ma obowiązku zatrzymania się, a jedynie zatrzymanie uchroni przed zderzeniem z pociągiem jadącym z prędkością 160km/h. Nie bez powodu pociągi poruszały się tutaj dziś 20km/h.

Dodaj komentarz

*
*