Reklama

Nie było chętnych na budynek byłej przychodni zdrowia. Miasto obniża cenę o połowę

G. Ż.
Urząd miasta ogłosił drugi przetarg na sprzedaż budynku byłej przychodni przy ul. Korczaka w Szopienicach. W pierwszym nikt nie był zainteresowany zakupem tej nieruchomości. Cena wywoławcza została obniżona o połowę.

Budynek został zbudowany w 1956 rok. Zanim został szczelnie zamknięty, mieściła się w nim Przychodnia Zdrowia Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice”. Potem, przez 18 lat, stał pusty i niszczał. Mimo że KZGM próbował go zabezpieczyć, do środka i tak dostawali się złomiarze, którzy ukradli prawie wszystkie metalowe elementy. Kilka lat temu zniknął też metalowy płot. Złodzieje ukradli również rynny.

W maju 2018 roku urząd miasta ogłosił przetarg na 25-letnią dzierżawę budynku. Dzierżawca miał mieć 3 miesiące na rozpoczęcie remontu i 15 na rozpoczęcie działalności. Do tego czasu płaciłby 950 zł netto miesięcznie. Stawka wywoławcza w licytacji wynosiła 13 100 zł. Nikt się na dzierżawę nie zdecydował.

Pierwotnie miasto wyceniło budynek (wraz z działką) na 3,2 mln zł. Ma on 1984,54 m kw. powierzchni. Działka ma z kolei 3016 m kw. W drugim przetargu cena wywoławcza spadła o połowę do 1,6 mln zł.

Więcej zdjęć budynku można znaleźć TUTAJ.

Przetarg odbędzie się 16 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*