Reklama

Na razie nie będzie zmian na skrzyżowaniu na południu Katowic

Łukasz Kądziołka
Planowane zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego węzła drogowego w Piotrowicach zostały odwołane. Powód to zmiana koncepcji kanalizacji.

W poniedziałek katowicki urząd poinformował o kolejnych utrudnieniach dla kierowców. Na budowanym skrzyżowaniu w Piotrowicach zaplanowano wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zgodnie z komunikatem, miały one obowiązywać na odcinku od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Kościuszki do ul. Małachowskiego. Od strony Ligoty kierowcy musieliby objazd ul. Małachowskiego, a ruch w kierunku Ligoty utrzymany miał zostać ul. Armii Krajowej. Taka organizacja ruchu wiąże się z koniecznymi pracami kanalizacyjnych.

We wtorek okazało się, że na razie nie będzie robót przy kanalizacji. – W związku ze zmianą koncepcji projektowanej kanalizacji deszczowej w rejonie przebudowy skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej – planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w dniu 15 stycznia, które miały polegać za zawężeniu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Kościuszki zostaje odwołane – informuje Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Miasto ma ogłosić kolejny termin planowanych prac.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*