Reklama

Nie będzie tańszych biletów na pociąg dla mieszkańców Podlesia. Wnioskowała o to rada dzielnicy

G. Ż.
Rada Jednostki Pomocniczej w Podlesiu zwróciła się do Kolei Śląskich z wnioskiem o obniżenie ceny biletów na przejazdy pociągami do centrum Katowic. Argumentowała to tym, że mieszkańcy Brynowa czy Piotrowic płacą mniej. Koleje nie zgodziły się jednak na obniżkę.

W piśmie do prezesa Kolei Śląskich Jacek Szymik-Kozaczko, przewodniczący RJP Podlesie napisał, że obecnie mieszkańcy Podlesia jako jedyni na południu Katowic płacą za bilet 4,5 zł.  Ci z Brynowa, Ligoty i Piotrowic – 4 zł. Dojazd do tych stacji objęty jest innym biletem. – Wnioskujemy, aby koszt dojazdu do naszej dzielnicy z centrum Katowic był taki sam jak do innych południowych dzielnic – argumentował Szymik-Kozaczko. Dodał, że w ostatnim czasie zainteresowanie przejazdami pociągami Kolei Śląskich wśród mieszkańców Podlesia rośnie, bo to najszybszy sposób na dostanie się do centrum. Ponadto na południu Katowic szykują się duże przebudowy dróg, co może zachęcić kolejne osoby do wybrania pociągu kosztem samochodu.

Ta argumentacja nie przekonała Kolei Śląskich. Jak tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ, opracowując w 2016 roku zmiany w cenniku, spółka nie kierowała się granicami administracyjnymi miast, ale m.in. długością poszczególnych odcinków kolejowych (odległością pomiędzy przystankami). –  Stacja Katowice Podlesie jest zdecydowanie najbardziej wysuniętą na południe stacją Katowic – mówi Wawrzaszek.

Dziś w KŚ odbyło się wewnętrzne spotkanie w tej sprawie, na którym zapadła decyzja, że cena biletu dla osób dojeżdżających z Podlesia do centrum się nie zmieni.


Tagi:

Komentarze

  1. addada 26 listopada, 2017 at 7:40 am - Reply

    a schody ruchome, tzn nieruchome jak nie dzialaly tak nie dzialaja 🙂 pewnie trzeba bedzie podniesc ceny biletow zeby je naprawic hhaha

  2. franek 24 listopada, 2017 at 11:46 am - Reply

    Najlepiej wybudować parking w Ligocie za grube miliony,który będzie i tak pusty i ludzie będą jeździć do pracy samochodami ,bo co ma z Podlesia jechać samochodem do Ligoty na parking i później komunikacją miejską ,trzeba było takie parkingi wybudować na obrzeżach miasta i to wtedy miało by sens.

Dodaj komentarz

*
*