Reklama

Narodowcy „w obronie węgla” spalili flagę Unii Europejskiej

Łukasz Kądziołka
„Precz z Unią Europejską”, „PiS, PO – jedno zło”, „Rząd na bruk, bruk na rząd” krzyczeli narodowcy na katowickim Rynku. Ich manifestacja to odpowiedź na szczyt klimatyczny. Chcą bronić polskiego przemysłu energetycznego i węgla.

Czarne złoto to dobro Ślązaków i inne kraje nie mogą wtrącać się do polskiej polityki energetycznej. Tak uważają narodowcy, którzy przyszli dzisiaj na katowicki Rynek. Ich zdaniem szczyt klimatyczny to propaganda. – Rząd przeznaczył 230 mln zł na organizację tego cyrku. I co za to mamy? Helikoptery latające nad głowami i policję na każdym kroku – mówił Łukasz Kolada z Młodzieży Wszechpolskiej i dodał, że za te pieniądze w Katowicach można by wybudować jedną linię metra, która przyczyniłaby się do zmniejszenia emisji.

Jak podkreślał w swoim przemówieniu Jakub Kalus z Ruchu Narodowego, kandydat na prezydenta Katowic w ostatnich wyborach samorządowych, Polska emituje dużo mniej dwutlenku węgla niż wysoko rozwinięte kraje. A to one narzucają niemożliwe do zrealizowania wytyczne związane z ograniczaniem emisji. – Według nas wygląda to tak, że tylko 1% emisji dwutlenku węgla jest pochodzenia antropologicznego. Człowiek w jakimś stopniu przyczynia się do zmian klimatycznych i jest to dyskusja dla naukowców. My podnosimy tylko jedno. Uważamy, że nie powinniśmy ponosić wszystkich kosztów – tłumaczy Kalus. W manifestacji „Anty COP 24” wzięło udział kilkanaście osób. Na zakończenie narodowcy spalili flagę Unii Europejskiej.

 


Tagi:

Komentarze

 1. Marek 11 grudnia, 2018 at 11:45 pm - Reply

  Nie ma glupszej spolecznosci niz narodowcy

 2. Lech 11 grudnia, 2018 at 10:41 pm - Reply

  Jak my jesteśmy takim trucicielem to dlaczego odsprzedajemy nadwyżkę co2 niemcom lub hiszpanom.gdzie tu jest jakiś sens…Myślę że nam wciskają wielki kit.dopiepszają się do gospodarstw domowych a. Kto nas truje korporacje zachodnie które przejęły nasze huty itp….jak ktoś ma klapki na oczach to niech sobie je zdejmie….ha.ha.ha

 3. Łukasz 11 grudnia, 2018 at 9:22 pm - Reply

  Błażejku. Pewnie że można by wybudować linię metra naziemnego. Chyba że plany robiłaby Platforma to za 230mln nawet by planu na mapach nie było 🙂 (jak z elektrownią atomową). Szczyt klimatyczny to zmowa Niemiec żeby miały komu sprzedawać za krocie swoje wiatraki przestarzałe. Japonia opracowała lepszą metodę spalania węgla, tylko to temat tabu. Żeby niemce nie straciły, a unia miała frajera od którego wyciągnie kasę. Znaczy nas-frajerów. Niby rząd dał miliardy na wymianę pieców? Chciałem wymienić. Na piec za 8k zł dopłacą mi 300zł. Nawet podatku nie zwróci. I kto tu kłamie?

 4. Błażej 11 grudnia, 2018 at 7:20 pm - Reply

  Co za brednie – jedna linia metra to 230mln? :O Większej głupoty z ust narodowców nie słyszałem.
  Co do udziału węgla w mixie energetycznym jesteśmy 3 krajem. Wyprzedzamy nawet Chiny pod tym względem.

Dodaj komentarz

*
*