Reklama

Najpopularniejsze kierunki w lutym i nowe połączenia w Katowice Airport

Ł. K.
Kolejny rekordowy miesiąc w historii lotniska w Pyrzowicach. To już trzynasty z dwucyfrowym wzrostem ruchu pasażerskiego. Obsłużonych zostało ponad 200 tys. pasażerów. Kilka kierunków jest szczególnie popularnych, a w tym tygodniu zostanie uruchomiony kolejny.

Lotnisko w Pyrzowicach z kolejnym rekordem. W porównaniu do lutego w ubiegłym roku zeszły miesiąc był bardzo udany. Lotnisko obsłużyło nieco ponad 46 tys. pasażerów więcej (25,8%). Łącznie w ciągu miesiąca wynikł wyniósł 224 336 pasażerów. Wzrost ruchu na Katowice Airport był widoczny zarówno w połączeniach regularnych, jak i czarterowych. Kilka kierunków było szczególnie popularnych. Najczęściej wybierane loty regularne to: Londyn-Luton (27,3 tys. podróżnych), Dortmund (18,2 tys.), Frankfurt (10,4 tys.). Wśród połączeń czarterowych najpopularniejsze były: Marsa Alam (6,2 tys.) i Hurghada (5,5 tys.) w Egipcie oraz Fuerteventura w Hiszpanii (4,1 tys. osób).

Lotnisko nie chce zwalniać tempa. W marcu ma paść kolejny rekord. – W marcu spodziewamy się ok. 25% wzrostu ruchu. Z kolei w pierwszym kwartale roku powinniśmy obsłużyć około 140 tys. pasażerów więcej w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku – mówi Artur Tomasik, prezes GTL S.A. W tym tygodniu pierwszy samolot Wizz Air wyleci do Aten. Loty do stolicy Grecji będą się realizowane w ramach siatki regularnych połączeń od 9 marca. Natomiast pod koniec miesiąca nowy kierunek uruchomi Lufthansa. 27 marca odbędzie się pierwszy lot do Monachium.

Tegoroczna siatka połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport w szczycie sezonu obejmować będzie rekordowe ponad 120 tras. Aktualnie w ofercie lotów z Pyrzowic dostępnych jest dziewięć nowych tras regularnych. Osiem uruchomi Wizz Air, będą to całoroczne: Ateny, Memmingen, Porto, Lwów i Charków oraz sezonowe połączenia do Podgoricy, Faro i Malagi. Ponadto Lufthansa otworzy całoroczną trasę do Monachium.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*