Reklama

Najbardziej kolizyjne miejsca w Katowicach według aplikacji Yanosik

Grzegorz Żądło
Specjaliści z systemu Yanosik przeanalizowali zgłoszenia użytkowników aplikacji i stworzyli listę najbardziej kolizyjnych miejsc w największych miastach woj. śląskiego. W Katowicach najczęściej do stłuczek i wypadków dochodzi na al. Roździeńskiego.

Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w śląskich miastach. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat  – komentuje Magda Zglińska, z  Yanosika.

W Katowicach pierwsze miejsce pod względem kolizyjności (kolizje i wypadki) zajął węzeł Roździeńskiego, czyli szeroko rozumiane skrzyżowanie dróg DK 86 z DK 79. W 2018 roku doszło tam do 217 zdarzeń drogowych, które zgłosili użytkownicy Yanosika.

Drugie najbardziej niebezpieczne miejsce to węzeł Mikołowska, łączący autostradę A4 z ul. Mikolowską. Doszło tutaj do 132 wypadków i kolizji.

Kolejne miejsce zajęło skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej, ul. Stęślickiego i ul. Grundmana. Zgłoszonych zostało tutaj 125 zdarzeń.

Na miejscu czwartym znalazło się skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej z ul. Ściegiennego oraz DTŚ z ul. Żelazną. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 108 wypadków.

Zestawienie zamyka rondo im. gen. Ziętka. W tym miejscu doszło w 2018 roku do stłuczek i wypadków.

Łącznie w tych pięciu lokalizacjach odnotowano 674 zdarzenia drogowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*