Reklama

Na zdjęciach widać jak trudna była wczorajsza akcja po wybuchu gazu w Szopienicach

Redakcja
Strażacy zakończyli już akcję po wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Bednorza w Szopienicach. Na zdjęciach opublikowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach widać przed jak trudnym zadaniem stanęli wczoraj ratownicy.

Przypomnijmy, w piątek około 08:30 doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu w budynku parafialnym przy ul. Bednorza 20. W dwukondygnacyjnej kamienicy przebywało 9 osób. Siedem zostało ewakuowanych, a dwie były poszukiwane pod gruzami (chociaż pierwotnie strażacy szukali tylko jednej). Niestety, poszukiwania przyniosły tragiczny finał.  Strażacy odnaleźli ciała dwóch kobiet. Pierwsze około godz. 12:30, a drugie o godz. 14:43. Ofiary wybuchu miały 69 i 41 lat.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu w Szopienicach

W szpitalach przebywają jeszcze cztery osoby. W Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich jest mężczyzna w stabilnym stanie. Dwie dziewczynki w wieku 3 i 5 lat trafiły do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Ostatnią z hospitalizowanych osób jest ich mama. Dzieci mają obrażenia kończyn i głowy, a także lekkie poparzenia.

Ze szpitala, na własne życzenie, wyszedł już lekko ranny mężczyzna.

W akcji ratowniczej brało udział około 150 strażaków, w tym 30 30 kadetów z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Jastrzębia Zdroju. Początkowo musieli ręcznie przeczesywać gruzowisko. Akcję utrudniały duże elementy konstrukcyjne budynku, a także niska temperatura.

Działania strażaków zakończyły się w piątek po godz. godz. 21, co oznacza, że akcja trwała ponad 12 godzin.

Zdjęcia: KW PSP w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*