Reklama

Na ul. Mariackiej mężczyzna strzelał z rewolweru przypadkowym ludziom w twarz. Ranne zostały trzy osoby

G. Ż.
Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec Katowic, który w nocy z soboty na niedzielę na ul. Mariackiej strzelał do przypadkowych ludzi w twarz. Sprawca nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, to dobrze sytuowany mężczyzna, mieszkaniec jednego z “bogatszych” osiedli w Katowicach.

Wszystko działo się około północy w sobotę. Policja dostała informację o 19-letnim pracowniku jednego z lokali, który został ranny w policzek w wyniku postrzału z broni palnej śrutowej. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, podeszło do nich dwóch innych mężczyzn, w wieku 28 i 38 lat, którzy również zostali postrzeleni. Jak wynika z naszych informacji, dwóm mężczyznom sprawca przyłożył rewolwer bezpośrednio do twarzy. Trzeciemu strzelił w głowę z bliskiej odległości. Na Mariacką przyjechały karetki pogotowia. Po opatrzeniu ran, mężczyźni nie wymagali hospitalizacji.

Napastnik uciekł, ale został zatrzymany przez policjantów niedługo później na rynku. To 43-letni mieszkaniec Katowic. Był pijany. Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Jak poinformował nas Sławomir Barnaś, szef Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, 43 latek nie przyznał się do winy. – Odmówił składania wyjaśnień. Twierdził, że nie pamięta całego zdarzenia – mówi prok. Barnaś.

Jak się okazało, mężczyzna nie miał pozwolenia na broń palną. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował go na 3 miesiące. Za posiadanie broni palnej śrutowej bez zezwolenia i amunicji, uszkodzenie ciała 3 mężczyzn oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich, podejrzanemu grozi kara do 20 lat więzienia.


Tagi:

Komentarze

 1. polo 20 czerwca, 2024 at 2:59 pm - Reply

  Dziki śląsk normalnie xD

 2. Gustav 20 czerwca, 2024 at 12:43 pm - Reply

  wypuscic go . niech żyją wolne sądy , niech żyje tusk

 3. Olo 20 czerwca, 2024 at 12:42 pm - Reply

  normalnie dziki zachód

 4. Lolic 20 czerwca, 2024 at 12:33 pm - Reply

  był pod wpływem, pewnie ma plecy, wyjdzie i będzie żył długo i szczęśliwie.

 5. Xd 20 czerwca, 2024 at 11:55 am - Reply

  też mi strzelić.

Dodaj komentarz

*
*